29.01 lodowisko
Poniedziałek, 18 lutego 2019r. · Imieniny: Symeona, Konstancji
pomocdrogowa cwik

Mszana Dolna. Duże zainteresowanie kasą z LGD na działalność i rozwój biznesu

14 października, 11:47
Autor: jbudacz

Zakończył się cykl spotkań informacyjnych dla wszystkich tych, którzy chcieliby przy pomocy unijnych pieniędzy rozpocząć własną działalność gospodarczą. Projekt ten realizuje dla mieszkańców miasta i gminy Mszana Dolna oraz gminy Niedźwiedź - LGD Piękna Ziemia Gorczańska.

net-factory - 30.01
Komentarze
coby
coby, 14 października, 20:23Pierwszy sukces LGD już odniosło - znalazło sobie nowe lokum! Gratulacje!!! Widzisz panie prezesie - dla chcącego nic trudnego. Czasem tylko trzeba trochę podkręcić śrubę i uwalniają się takie możliwości w człowieku że robi coś co miało trwać 2 lata w dwa miesiące ;-)). Teraz tylko popatrzymy kto i na co dostanie po te 80 tys i będzie gitara! ;-))
ekspert
ekspert, 14 października, 22:32Ja bym coby dał na Rabę do osiedla Sochówka, a Ty?
ekspert
ekspert, 14 października, 22:34i dołożył na rozwój działalności wydawniczej firmie Pele przed wyborami samorządowymi dla Komitetu Wyborczego Wyborców Pana wójta na ostatnia kadencję.
ekspert
ekspert, 14 października, 22:37I na rugby, stadninę koni, na mszanę górną gdzie jest plac przeładunkowy, aby go ożywić...znalazłoby się tego trochę.
ekspert
ekspert, 14 października, 22:39Zapomniałem jeszcze o siatkówce. Na rewitalizację osławionego klubu MGKS Mszanka.
doncorleone
doncorleone, 15 października, 08:10Mam nadzieję że LGD w sposób przejrzysty będzie dzieliła pozyskane środki.Z drugiej strony rozumiem wpis cobiego taki smutny bo na filmie nie widać "człowieka który na niczym nie musi się znać". Ja zdaję sobie sprawę że boli że ta działalność LGD odbywać się będzie poza Wójtem i jego zaufanymi jeśli oczywiście chodzi o rozpatrywanie wniosków.Coby jak myślisz czy Rada LGD nie powinna poprosić Wójta Żabę by im udzielił porady w jaki to On sposób przejrzysty dzieli i wtedy byś był spokojny o te 80 tysięcy.Ekspert ja bym poszedł w siatkówkę,rugby no i w konie ze wskazaniem na siatkówkę.Grają tam sami mieszkańcy naszego regionu objętego działanie LGD wiec wydatek racjonalny i uzasadniony.
coby
coby, 15 października, 11:16@ekspert! Składaj wnioski szybko. Tylko sześciu może się załapać, więc nie wiem czy przejdziesz przez gęste sito, ale próbuje próbuj! Czy wydawnictwo Pele to to wydawnictwo, na które w zeszłym rozdaniu działalności LGD poszła ogromna kasa na jakieś, nikomu nie potrzebne albumy???? Jeśli to to samo to wnioskuje NIE DAWAĆ! Jeśli inne to można dawać. Sochówka? A tam co się dzieje @ekspert? Jakiś przedsiębiorca potrzebujący? To dać! Absolutnie dawać! Stadnina koni - jako prywatna działalność absolutnie się kwalifikuje. Siatkówka i Rugby nie- bardzo żałuje bo to piękne sporty - szczególnie rugby sport dla prawdziwych gladiatorów! Ale mięczaki tego nie rozumieją.....;-). No to tyle w kwestii konsultacji. Dziś jeszcze prezesowi udzielam porady darmo, ale gdyby potrzebował doprecyzowania to już fakture wystawie ;-)). Tak, ze @ekspert - nie bój Żaby (nomen omen). Jestem prawie pewny, ze kryteria podziału kasy będą tak przejrzyste jak nigdy dotąd w działalności LGD ;-)). A Wójtowi Żabie dałbym spokój - on wie, że LGD jest w tak PRAWYCH (i sprawiedliwych) rękach, że już nie musi się martwić ;-).
doncorleone
doncorleone, 15 października, 13:23Taka moja skromna rada dla władz LGD.Jeśli macie wpływ na to kto w waszym imieniu wypowiada się w mediach to nie dopuszczajcie Pani Agnieszki Modrzejewskiej Potaczek Przewodniczącej Rady Miasta Mszana Dolna członka Zarządu LGD bo jak jej się słucha w konkretnym temacie to nie wiadomo o co jej chodzi.Mówi bo mówi ale chyba po to żeby się promować.Ale bardziej unikajcie by czasem czegoś nie organizowała bo tu czeka Was totalna klapa a ze się nie mylę to popatrzcie jak kieruje Radą Miasta.
ekspert
ekspert, 15 października, 16:01Widze "cobys:, że znasz tematyke swojego obozu zadufanych i zaufanych. Zawsze można zrobić droę do stadniny, tak na mszanie górnej kosztowała wójta Ż. przeszło 250 tys. zł. Droga do syna wójta w Kasinie, droga do radnego z Lubomierza, a teraz do Pani urzędnik - siostry z-cy wójta (przypominam mąz tej pani drukował gaztke i ulotki dla Pana wójta w wyborach). To wszystko jest ok. zgodne z prawem "cobus". Rugbyści, czyli bojówka Pana wójta w wyborach i ten Pan od stadniny, to jedna ekipa. A nie bój Zaby, to wymyślił Pan Niżnik...pamiętam z nagrania Żaba ni kuma, a kto te "żabki wymyśłi...ja nic nie wymyśliłem ja nic nie robiłem. Masz jeszcze wątpliwości? Bo dla mnie, to się układa w zakłamaną całośc. Rozliczenie za 2 lata. Zbierają się materiały, a niechętnych coraz więcej. Urobić można tych, którzy dostają, a co z tymi, którzy nie odstali a się dopominają? Spokojnie. T. Patelita też był niezniszczalny, a skończyło się tak jak sie skończyło. Pan Ż. razem ze swoim dworem też tak skończy. Tylko 2 lata, które mu pozostało do emerytury będzie musiał przechorować w szpitalu w Szcyrzycu, bo na radnego powiatowego nie ma szans, a na wójta z takimi papierami tym bardziej. Ciekaw jestem jak wtedy będziecie trwać przy swoim wodzu. Wtedy My wydamy gazetkę o wilkach i owcach, które bez skóry hasają po gminie. Mam nadzieję, że firma pele je wyda, za odpowiednią kasę.
coby
coby, 15 października, 16:56@ekspert powiedzenie "nie bój żaby" jest starsze niż pan Niżnik. Ale o tym nie może wiedzieć ktoś kto wiedze o świecie czerpie z ...wieści z gór ;-). Oczywiście za dwa lata możesz próbować @ekspert. Ale sam dobrze wiesz, ze łatwiej powiedzieć niż zrobić - o czym się już chyba miałeś okazję przekonać? ;-)). Ale walcz! Trzymam za ciebie kciuki. Żebyś przynajmniej spróbował. A te wszystkie "rewelacje" na udokumentowanie których zbierasz "papiery" są powszechnie znane - zdaje się że drogi są robione do mieszkańców gminy, płacących podatki? Czy się mylę? Co w tym takiego strasznego? Do innych nie budują dróg? A może gdzie indziej budują drogi tańsze? Rugbyści to bojówka wójta? A co mieli może popierać Patalitę, który chciał ich zniszczyć? Na czym polega zakłamanie??? Coś się robi za zamkniętymi drzwiami? O czymś ludzie nie wiedzą? Coś się próbuje ukryć? To ty udowodnij dlaczego niby radny wójta, jego syn, pan od stadniny i pani urzędnik maja nie mieć drogi? No proszę - ARGUMENTY! Bo to że tobie się nie podoba to trochę za mało. Oczywiście wydajcie gazetkę! Jak będzie dowcipna to chętnie poczytam i się pośmieje......Ale to zawsze będą już "odgrzewane kotlety"......coś innego wymyślcie. Z polotem. Za odpowiednią kasę nie tylko firma "pele" ją wyda " T. Patalita TEŻ był niezniszczalny" - jestem pewien, że Żaba tak o sobie nie myśli. I chętnie stanie z tobą do walki w wyborach. I w UCZCIWEJ walce wygra! Tyle w temacie @ekspercie.
coby
coby, 15 października, 17:01aż się sam dziwie, ale w kwestii wypowiedzi pani AMP zgadzam się w 100% z @doncorleone
ekspert
ekspert, 15 października, 17:09odsłonimy dziadostwo, które w gminie powstało tak jak za czasów Maratonu czy ZEAS-u. Spokojnie. Wszystko w swoim czasie. Wtedy dowiecie się, kto komu po bułki chodził w gminie i handlował na jarmarku drobiem.
ekspert
ekspert, 15 października, 17:16A działalność MZGKS Mszanki do dziś jest nierozliczona, a słyszałem, że już działacze chodzą po urzędach i żebraja kasę na ten klub. Gmina da, ale czy miasto da? Bardzo bym sie zdziwił. Zero pracy dydaktycznej z młodzieżą, tylko wiadomo...niespełnione ambicje. Tu trza pracować z młodzieżą za free. Na orliku i w szkole płacą. Niech synowie wójta poprowadzą klub piłkarski w Kasinie. Nie będą tego robić, bo to praca społeczna. Rugbyście też za darmo nie pracują tylko wniosek za wnioskiem z UG, ale niech poszukają kasy w Urzędzie Marszałkowskim lub z innych środków poza gminnych. Tu już trudniej, bo wniosek musi być rzetelny, a nie dla propagandy.
coby
coby, 15 października, 17:49@ekspert komu żałujesz? Rugbystom którzy mają sukcesy???? Czego żałujesz? Dostali z gminy? I BARDZO dobrze. Nalezy im się jak psu zupa. Trenują, maja sukcesy dlaczego maja nie dostać? Czy to nie są dzieci mieszkańców gminy? Nie płaca podatków w gminie??? Czego ty chłopie chcesz? Udowodnij dlaczego nie maja dostawać.ARGUMENTY proszę drogi @ekspercie..... Odsłonicie dziadostwo? odsłaniacie - ale swoje. Macie sieczkę w głowie i rzucacie argumenty takie, ze koń Rotmistrza leży na grzbiecie, wierzga nogami i rzy ze smiechu. Już ci to kiedyś napisałem - bardzo chcesz kopnąc, ale nie możesz nogi rozhuśtać. Ale nie ustaj w próbach......Im więcej ich podejmiesz tym bardziej się przekonasz żeś "cienki Bolek" - nomen omen ;-)).
lel
lel, 15 października, 17:53Ekspert widać jest ekspertem od spraw sportu w naszej gminie i mieście i nie wiem czy zwrócił uwagę że od czasów objęcia stołka burmistrza przezP Kowalczyka sport praktycznie umarł nic się nie dzieje ,Turbacz o którym dużo się pisało i było głośno za kadencji P Filipiaka osiągał sukcesy ligowe nawet klub siatkarki MGKS otarł się o awans do drugiej ligi .Ekspert dziwię się tym działaczom że w ogóle chodzą i chcą coś dobrego zrobić dla siatkówki bo mam wrażenie że ta ekipa nie jest zainteresowana żeby jakikolwiek sport tutaj istniał i się rozwijał
ekspert
ekspert, 15 października, 18:03wejdź sobie na profil MGKS facebooku. Tam armia zaciężna się robi. Dla syna wójta proponuję wziąć przykład z Pana Łukasza Dobrowoslkiego z dwójki. Tak się pracuję z młodzieżą. A nie wycigać ręke po kasę z gminy. Promocja rugby, to dla sportu niszowego. Nikt o niczym nie wiedział, ani nie słyszał. Jakie to sukcesy. Chyba mówisz o zrywaniu plakatów przez rugbystów. To faktycznie jest sport. gdzie rozliczenie z działalności mszanki. Syf jaki pozostawiaja na hali, znają tylko nauczyciele z jedynki. Włąsnie to im się należy, a innym nie. Coby jesteś tak zakłamany, jak ta Twoja droga na Sochówce, do stadniny koni i na Ogielowo. Siatkarze nie gasili światła, zostawiali dziadostwo...na hali. Tylko nikt o tym nie mówi, bo się wszyscy ich boją. To jest nauka w duchu sportu. Ale My to ukrucimy! Spokojnie. Ta ziemia słucha do czasu i Bóg też ma swoją cieprliwość. Jak Wy muówcie, że Wam się należy, to jest oki. Jak za komuny. Należy się nam. Poczekamy i wszytsko w audycie wyjawimy. Maratom i ZEAS. To jest przykład gospodarności. Popytajcie coby i lelu w urzędzie "starszych" pracowników jak wyglądało gotowanie kur na I piętrze Urzędzie gminy i który z panów wójtów biegał po bułki i na jarmark po kury.
kuras
kuras, 15 października, 18:19@ekspert, miasto ma odmienne priorytety- OBW to sztandarowa impreza "miłośników" przyrody i darmowej wyżery za publiczną kasę. Kto by się tam Turbaczem przejmował? Najstarsi Indianie nie pamiętają czasów kiedy ten klub grał z Olszówką, Rupniowem. Jeszcze chwila i spadnie do klasy B. A "ukrócić" to sobie możesz na swoim podwórku - hala póki co miejską jest, a wasz ulubiony wódz i guru za tyle lat nie zdążył jednej ale pełnowymiarowej postawić w największej gminie powiatu, tylko korzystacie przy każdej okazji z miejskiej. Strachy na lachy, @ekspert. Wasze środowisko(PO)się miota, lada moment odgwizdają wasz koniec
ekspert
ekspert, 15 października, 18:22poprzednik w miescie też legalizował to dziadostwo na hali i przymykał oczy bo był w komitywie z tym gościem pod wąsem. więc kuras daruj sobie.
coby
coby, 15 października, 18:24@ekspert - zdecydowanie za dużo "wieści z gór"! Szkodzi ci chłopie. A od rugbystów się ODSTOSUNKUJ. Nie słyszałeś o sukcesach? To zacznij czytac cokolwiek poza wieściami. A Pana Boga zostaw w spokoju. Ma do ciebie cierpliwość to i z Żabą sobie poradzi. ;-) I jeszcze porada taktyczna - powściągnij swój jęzor bo się z "argumentów" wypstrykasz i za dwa lata nie będziesz miał żadnych "asów" w rękawie ;-)) Trzymaj się chłopie mocno i dzielnie bo dużo jeszcze musisz znieść "żabowych niecności" zanim przyjdzie ów dzień chwały zanim ty lub jakiś inny listonosz zastąpi go w fotelu ;-). Pa! Bez odbioru! Tylko pamiętaj o świetle! Zgaś koniecznie.
maczo
maczo, 15 października, 18:32@kuras przeciesz @ ekspert od wszystkiego co sie zna na wszystkim to ponoc twardy pisowiec .Na plocie wiesza PO a na spotkania zaprasza PIS.Taki mszanski kamelon.
lel
lel, 15 października, 18:32Ekspert a jak to jest że za czasów p .Filipiaka Turbacz osiągał sukcesy z przyjemnością przychodziło się na mecze a i porą zimową emocji dostarczali siatkarze teraz niema kto wesprzeć tych inicjatyw o Turbaczu to nawet już nigdzie się nie pisze do tego doprowadzono .Wszystko co związane ze sportem takim do obejrzenia dla ludzi umarło bezpowrotnie
kuras
kuras, 15 października, 18:36@ekspert, jeszcze trochę i w mieście pozostanie jeno"światło zgasić", a więc i na hali ciemność zapadnie. Gdyby tej hali nie było, jaki byłby spokój. Prawda? Tyle niecności za sprawą poprzednika i tego z wąsami się tam stało. Aż dziw że nie złożyliście doniesienia na mszanski posterunek. Was trzeba z daleka trzymać od takich spraw, bo spieprzyć potraficie niemal wszystko
lel
lel, 15 października, 18:45Ekspert jak wiesz o jakich huliganskich wybrykach i łamaniu prawa to zgłoś na policję a nie pomawiaj bo tylko krzywdę robisz ludziom i młodzieży która korzysta z hali .Po to jest wybudowana żeby ludzie korzystali i tylko żal że brakuje zapaleńców którzy pokażą nasz regon z perspektywy naszej utalentowanej młodzieży w różnych dyscyplinach sportu
malarz
malarz, 16 października, 07:58kuras Turbacz za Filipiaka grał w oparciu o armię zaciężną i chyba nie powiesz Że Ci rycerze robili to społecznie.Lel z największą przyjemnością na mecze Turbacza to przychodził Filipiak z aparatem chyba służbowym ale jak go pogonili mieszkańcy ze stołka to się chyba obraził i ani widu ani słychu o nim na stadionie.Taki to z niego był KIBIC pożal się Boże.A co do oceny Pani AMP podobnie jak coby zgadzam się z jej oceną napisaną przez doncorleone.Jest Ona wielkim nieporozumieniem i czas jej rozstania z władzą zbliża się nieubłaganie.Może do swojego Komitetu Wyborczego weźmie ja Filipiak ale w jej przypadku klapa wyborcza gwarantowana i podobnie jak Filipiak będzie zmuszona wrócić jak to się mówi na "stare śmieci"
kuras
kuras, 16 października, 08:34Przypomnę ci @malarz, że"za Filipiaka" Turbacz grał bodaj w IV lidze lidze, dziś pałęta się w ogonie klasy A. Zerknij do archiwum strony miasta, a zobaczysz relacje ze zdjęciami ze spotkań w domu inna wyjeździe. A dziś? Kiedy widziałeś choćby zdanie o klubie na stronce miasta, czy w gazetce? A co do armii zaciężnej - Piekarczyk, Szynalik, Potaczek,to też"armia"? Wskaz dziś grający klub na wysokim poziomie bez zawodnikow z zewnątrz. Nie ma takiego. A czy ten Turbacz z "armią" nie dostarczał emocji i radości kibicom ? Dla ciebie wszystko co z przeszłości jest be i fuj. Trudno
Wojtek
Wojtek, 16 października, 09:58Oj niestety kuras mijasz się z prawdą. Zapewne pamiętasz kampanię wyborczą w 2010 roku? Wtedy przeciwko Filipiakowi startował niejaki Bierowiec. Natomiast Turbacz w tym okresie z ledwoscia ratował się przed ostatnim miejscem w klasie A. Dno było bardzo blisko. Jak wiadomo masz wybiórcza pamięć. Widzisz tylko sukcesy, z którymi Filipiak i tak miał niewiele wspólnego.
kuras
kuras, 16 października, 10:25Ja, w przeciwieństwie do @Wojtka, nie mam tak znakomitej pamięci. Skoro tak mówi, to pewnie tak było? Ja przypomniałem pewien bardzo dobry czas w historii Turbacza- ale jak zwykle z moimi adwersarzami: ja o chlebie, a oni o niebie. A @malarzowi przypomnę jeszcze innych z "armii zaciężnej" : Prezes W. Szczypka, piłkarze: P. Szynalik, P. Potaczek, J. Barda. Żeby klub osiągał wyniki, wokół musi być klimat, dobry klimat i życzliwość. Teraz piłka w MD mało kogo interesuje.
lel
lel, 16 października, 10:48Niestety Kuras masz rację sport praktycznie już nie istnieje a malarz niech zapyta się okolicznych działaczy sportu z jakimi kłopotami kadrowymi się borykają chcąc stworzyć dobrą drużynę na przyzwoitym poziomie muszą szukać zawodników z okolic , ale widzę że ty malarz za mało rozumny jesteś żeby to pojąć no i ważna jak nie najważniejsza rzecz wsparcie finansowe samorządu oraz prywatny sponsoring żeby klub mógł istnieć ,szkolić młodzież, która będzie zasilać drużynę występującą w rozgrywkach ligowych.Ale ty malarz i tak tego nie pojmiesz bo jesteś lokalnym portalowym pieniaczem..
malarz
malarz, 16 października, 13:10Kuras zrozum na boisku gra się w 11 a jeszcze muszą być rezerwowi.Kuras czyżby żacy dzisiaj nie mieli lekcji.
malarz
malarz, 16 października, 13:18I ten klimat,dobry klimat i życzliwość zniknął gdy mieszkańcy pogonili ze stołka Filipiaka tak mnie wam czytając Was {kuras-lel} .A najważniejsze że {kuras-lel}to nie pieniacze tylko zacni internauci którzy zawładnęli sobie nieomylność tylko nie rozumiem dlaczego ich idol takie dostał lanie skoro chyba był taki sam jak Oni a był klimat a przede wszystkim życzliwość.
lel
lel, 16 października, 13:19Malarz eureka na boisku gra 11 zawodników myślę że Kuras o tym nie wiedział;)słuchaj no chłopie masz kilku swoich zawodników ale brakuje Ci z różnych względów jeszcze paru to problemy kadrowe to zdrowotne to czasem ktoś wypadnie ze składu z różnych względów to co ty byś kreatorze mszanskiej polityki zrobił hm?..
malarz
malarz, 16 października, 13:23Kuras próbowano rozpowszechnić rekreację sportową masową po przez wybudowanie urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu ale znalazł się MIEJSKI DONOSICIEL i na razie tego niema.Kuras=Lel a kto mógłby być tym DONOSICIELEM jak myślicie,pytam Was bo Wy wszystko wiecie.
malarz
malarz, 16 października, 13:25Lel głupot nie pisał
lel
lel, 16 października, 13:51Malarz a kto byli p.Miotlewiczowie rzekomo mieszkający na Słomce "uprzejmie donoszący"na decyzję rady miasta a donos na zbiórkę pieniędzy na wykonanie pomnika św.Michała Archanioła , podać jeszcze kilka przykładów?
kuras
kuras, 16 października, 14:02@lel, musisz wiedzieć, że @malarz szczerze sie brzydzi donoszeniem, płonie w nim wtedy święty ogień oburzenia, no chyba że on i koledzy donoszą, a wtedy to inna sprawa- raz Miotlewicze do wojewody, innym razem Artur Dziwisz do marszałka na rewitalizację. Także adres mszańskiego komisariatu nie jest tym ludziom obcy. Ponowię pytanie- chcesz @malarzu więcej przykładów waszej POdłości rodem z PRL-u? A jak pytasz o fitness w parku, to ci podpowiem- przestrzegajcie prawa i przepisów, a wtedy niczego nie będziecie musieli demontować. Proste, jak kij od cepa, ale dla ciebie i twoich kumpli, wciąż za trudne.
lel
lel, 16 października, 14:03Malarz ja to się trochę dziwię temu człowiekowi z resztą jedynemu który zdawał sobie sprawę z konsekwencji bezprawnych montażu tych urządzeń że interweniował u tej sprawie, przecież mógł to zostawić bez reakcji a jakby stał się tam jakiś wypadek to nie chciałbym być w waszej sytuacji w sądzie..nie no gość zrobił wam przysługę i uratował tyłki..
kuras
kuras, 16 października, 14:14W tej chwili analogiczna sytuacja jest na ul. Starowiejskiej z której na stary postój TAXI można bez przeszkód (czyt. bez znaków zakazujących)skręcić. Po bezprawnie (znów) zamontnowanych dwóch znakach pozostały jedynie......stalowe słupki. Ale gdy jesteś już na wjeździe na łącznik, to "wita" cię zakaz wjazdu. Ale co tam prawo, prawo to ja-zdaje sie wołać wasz idol. Zobaczymy, jak to się skończy?
lel
lel, 16 października, 14:48Kuras ja bym poszedł jeszcze dalej a co z ul.KS Stabrawy przecież tam jest droga jednokierunkowa myślę że postawione tam znaki są zgodne z obowiązującym prawem natomiast od jakiegoś czasu od ul Leśnej znaki są zasłonięte czyżby prawo nagle się zmieniło?
lel
lel, 16 października, 16:36Malarz i reszta pieniaczy jeżeli wiecie kto te jak to nazwaliśćie "donosy"napisał a wiecie kto, więc jeżeli w jakikolwiek sposób minął się w nich z prawdą to nic nie stoi na przeszkodzie żeby oddać sprawę na drogę sądową gdzie sąd rozstrzygnie czy zgłaszający miał rację czy też wy mieliście rację..proste?
malarz
malarz, 17 października, 07:34lel a zbiórka na pomnik jeśli była legalna to dlaczego jej nie kontynuowano i najważniejsze dlaczego nie powstał pomnik.Czyżby odezwa nie spotkała się z akceptacją a tym samym z dobrodusznością i ofiarnością mieszkańców miasta .No i pytanie czy było poparcia dla tej inicjatywy ze strony plebań?
malarz
malarz, 17 października, 07:37A jak byście nazwali kuras i lel przeprosiny Potaczka przez Filipiaka za naruszenie jego dóbr osobistych przez byłego burmistrza. Ten co przepraszał uznał swoją winę,ubłagał ugodę i ją otrzymał.Bo chyba pozew Potaczka to nie donos kuras=lel?
kuras
kuras, 17 października, 08:00Miał rację @coby - z młotem pneumatycznym nie da rady. Co mają "przeprosiny" do podnoszonych tu spraw? Kolejny raz @malarz potwierdzasz swoim działaniem, że nie rozumiesz tego, co czytasz. A co do pomnika Patrona Miasta - to może przypomnij sobie w którym roku zainicjowano zbiórkę i w którym roku były ostatnie wybory samorządowe? To będzie odpowiedź dla ciebie, dlaczego nie kontynuowano zbiórki? Pytasz, czy było poparcie parafii? Musiałbyś P.T. Księży proboszczów o to zapytać lub inicjatorów.Ale po ostrym wystąpieniu Ks. J.Raźnego 29 września na mszy o godz.15, jestem przekonany, że obaj duchowni kult i patronat św. Michała bardzo cenią. Nie wiesz, co mówił proboszcz od św. Michała? Najkrócej rzecz ujmując; nie zostawił suchej nitki na obecnych władzach, że święto miasta potraktowali, jak potraktowali, a za "dekorację" ulic posłużyły "wielkie gabaryty", które m.in przed południem, w czasie gdy odbywały się nabożeństwa w dzień św. Michała Archanioła, zalegały np. ul. Jana Pawła II. Chcesz jeszcze o paru donosach się dowiedzieć? Np. o donosie do wojewody na rzekomo złą jakość prac przy remoncie ul. Starowiejskiej w ramach "schetynówek" Też nic o tym nie wiesz?
lel
lel, 17 października, 09:16Malarz jestem przekonany że gdyby burmistrzem nadal został p.Filipiak to na cokole byłby już dawno piękny wizerunek św.Michała Archanioła patrona naszego miasta z brązu i tylko żal że nikt nie chce podjąć tematu skończenia tego dzieła.Świetna inicjatywa tylko żal tego że nie udało się tego dokończyć..
doncorleone
doncorleone, 17 października, 09:32kuras tak tylko pytam czy ten pozew jak rozumiem był skoro były przeprosiny to traktujesz jak donos czy też nie.A może ten postument czeka na kogoś innego,na tym portalu były już w tym temacie propozycje.Kuras jak Cie czytam to mam wrażenie jakbym słyszał księdza z ambony.Czyżbyś w przeszłości przeszedł jakąś edukacje w tym zakresie?
kuras
kuras, 17 października, 09:55rodzina "młotów pneumatycznych" się powiększa, ale na program "500 plus" raczej nie liczcie
wanpirek
wanpirek, 17 października, 10:34Kuras widać twą tęsknotę za rodziną "zgniataczy rurek" gdyby porównać z rodziną którą wymieniłeś "młoty pneumatyczne " to widać że ty otoczyłeś się osobami którymi łatwo manipulowałeś byłeś dla nich jak ksiądz ? /niedouczony/ Natomiast rodzina którą ty określasz "młoty pneumatyczne" mają swoje zdanie mają dużą wiedze a ciebie w ciemnicy rozrywa że takie osoby są w Mszanie D którymi nie da się manipulować i stoją na drodze do upragnionego koryta /władzy/ którą Filipiak bezpowrotnie utracił
malarz
malarz, 17 października, 10:34kuras obrażać to Ty potrafisz i tylko na to Cię stać ale się to kłóci z tonem niektórych Twoich wpisów a gdy się je czyta to ma się wrażenie jak pisał doncorleone że to jak by głos kapłana - może niedoszłego wołający do grzesznych wiernych.
malarz
malarz, 17 października, 10:37kuras nie idź tą drogą.A jak juz jestem przy głosie to mam pytanie do Ciebie .Czy podobne jak Coby masz zdanie na temat Pani AMP.
lel
lel, 17 października, 11:12Ależ łatwo z ukrycia pod różnymi pseudonimami walić i oczerniac i naśmiewac się z osoby która była osoba publiczna.Może odwrócimy rolę i wy pieniacze podaćie swoje imiona i nazwiska i my będziemy mieć konkretne osoby żeby móc się z nich nasmiewać,naigrawać jak wy to robicie co?Łatwo jest z ukrycia kopać i lżyc ,ujawnijcie się i podajcie swoje nazwiska?stać was na to?...nie sądzę!
lel
lel, 17 października, 11:41Wanpirku!odporność na manipulacje widzieliśmy podczas głosowania przy sprzedaży "dołka"przy ul.Orkana.Odporni radni przez aklamacje(15za), dali zielone światło Kowalczykowi.To się nazywa "totalna odporność"
malarz
malarz, 18 października, 07:44kuras=lel w tej(15za)są też radni z Komitetu Filipiaka.Jeśli według Ciebie jest to manipulacja to gdzie byli jego radni?czyżby opanowała ich "totalna odporność" albo już go maja w d...e.
kuras
kuras, 18 października, 08:02@malarzu "pokojowo do świata nastawiony", nie mam pojęcia, gdzie przywołani radni mają p. TF i mało mnie to interesuje, ale wiem ze 100% pewnością, gdzie maja sprawy miasta-trafiłeś w "10" określając to aż nadto dosadnie. Przyjdzie czas, może już niebawem, że niektórzy opowiedzą, jaka była cena za głosowanie na "TAK" przy sprzedaży "dołka"
lel
lel, 18 października, 09:19To głosowanie na Tak całej rady jest śmieszne i zarazem tragiczne bo nie chce się wierzyć że żaden radny nie miał żadnych zastrzeżeń , pytań, niejasności czy zwykłych wątpliwości którymi powinien się publicznie podzielić z mieszkańcami.Coś tu jest na rzeczy i trochę śmierdzi..
malarz
malarz, 18 października, 09:28kuras=lel może by TF przywdzioł pozycane gacie (może mu już jaj nie obetrze bo są przecież stalowe),wzioł ciupage do ręki i wybił by im to z głowy i bronił "dołka" jak Rejtan niepodległości.Przecież TF jest znany w mszańskim kręgu jako przeciwnik sprzedaży majątku miejskiego bo wszyscy wiemy ze był On za pędzlowaniem tegoż majątku.Jak wynika kuras z twego wpisu radni TF zostawili go już osamotnionego w jego ciemni.Teraz jak samotny Don Kichot będzie prowadził swoja walkę z wiatrakami.
kuras
kuras, 18 października, 09:59@coby pisał o @malarzu, że to "młot pneumatyczny",a ja muszę dodać: nie dość że młot, to jeszcze z udarem.
zabuniam
zabuniam, 18 października, 11:00Wrócił kuraś ze szkoły-wrócił na forum savoir-vivre w jego wydaniu.Poziom mega.
kuras
kuras, 18 października, 11:28Wow, wrócił @zabuniam, dołączy do lokalnej "elyty rodem z Wersalu"
doncorleone
doncorleone, 18 października, 12:53kuras należy przyznać że malarz dobrze wierci w "STALOWYCH KLEJNOTACH TF" skoro znalazł uznanie u Ciebie i nazwałeś go młotem pneumatycznym z udarem.Byle by tylko nie narobił spustoszenia w tych skarbach bo strata byłaby nieodżałowana i nie do odrobienia.