sentyrz
Poniedziałek, 21 maja 2018r. · Imieniny: Wiktora, Tymoteusza

Strona Główna » Aktualności

Nauczyciele z mszańskiej "dwójki" będą szkolić język angielski na Malcie

09 lutego, 13:44

Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Mszanie Dolnej w latach 2016/2017 realizuje projekt "Rozwój kompetencji językowych kluczem do podnoszenia jakości pracy szkoły" w ramach projektu „Mobilność kadry edukacji szkolnej” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

- Ma on za zadanie zwiększenie kompetencji językowych kadry Zespołu w zakresie języka angielskiego - mówi Bogumiła Cieżak, dyrektor szkoły.

- W projekcie bierze udział 14 nauczycieli z przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum. Projekt zakłada m. in. udział w mobilności zagranicznej w postaci dwutygodniowego kursu języka angielskiego na Malcie oraz nawiązanie kontaktów z podobnymi placówkami oświatowymi w innych krajach Unii Europejskiej. Dzięki podjętym działaniom nasz Zespół będzie mógł podnosić jakość pracy szkoły przez wymianę doświadczeń, udział w projektach międzynarodowych i zagranicznych kursach doskonalenia zawodowego, a także umożliwi uczestnikom  dalsze  rozwijanie zdolności językowych - dodaje.

Projekt jest finansowany w 100% ze środków europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Kwota dofinansowania wynosi 148 305,30 złotych.

Autor: jbudacz
Komentarze
posejdon
posejdon, 11 lutego, 00:16To jest po prostu skandal. Zeby za pieniadze podatnikow sponsorowac w kapitalizmie i wolnym rynku kadry panstwowych instytucji. Jest cala masa nauczycieli ktorzy znaja jezyk angielski i nie potrzeba im absolutnie zadne doksztlacanie i wycieczki za granice by sie szkolic. Zenujace!!! Ale tak to jest gdy proces zatrudniania ludzi w szkolach i innych instytucjach panstwowych jest nie jasny i czesto nepotyczno korupcyjny. Tyle ludzi mamy wyksztalconych w powiecie, z doswiadczeniem zawowodym znajacych wiecej niz jeden jezyk. Ale istnieje kolesiostwo i rodzinnych tumanow sie zatrudnia. to trzeba ich doksztalcac. niech sobie zrobia przerwe w pracy i jada za wlasne pieniadze sie uczyc a nie za nasze. Kazdy sam musi placic za edukacje. studenci jezdza na prace sezonowe by zarobic na studia, szkolenia i certyfikaty. WSTYD WSTYD WSTYD!!!
okularnica
okularnica, 16 lutego, 20:02Może nie skandal, bo dobrze, że ludzie chcą się doszkalać, nawet jesli tu mowa o nepotyźmie itd./ nie popieram nepotyzmu, ale skoro większość uważa to za normę, to cokolwiek napiszę, to tak jak groch o ścianę/. Ale czy nie taniej byłoby wysłać kadrę do Liverpoolu? Zdecydowanie taniej od Malty. Dwa, jakby nie było Malta nie jest ojczyzną języka angielskiego. A trzy. Tego słońca nikt im nie wybaczy. Typowa organizacja wyjazdu urlopowego - słońce, leżak i napój /najlepiej alkoholowy/ i to niestety wszystko za podatki Europejczyka. EU umiera na naszych oczach, więc to może jeden z ich ostatnich wakacyjnych wyjazdów???
Zaloguj się aby dodać komentarz!