sentyrz
Piątek, 25 maja 2018r. · Imieniny: Urbana, Grzegorza

Strona Główna » Aktualności

Pięć szczytów w jeden dzień. W weekend majowy startuje VI TOUR MSZANA DOLNA

25 kwietnia, 10:36

W pierwszy weekend maja startuje VI TOUR MSZANA DOLNA. Uczestnicy w ciągu jednego dnia pokonają pięć szczytów Beskidu Wyspowego zataczając pętlę. Wystartują z Bazy na górze Lubogoszcz skąd powędrują na Śnieżnicę, Ćwilin, Czarny Dział, Wsołową - by powrócić znów na górę Lubogoszcz.

Czy Beskid Wyspowy jest aż tak mało znany, że wciąż trzeba go odkrywać? - Na pewno zasługuje na więcej turystów. To są przecież niesamowite góry, o pięknej historii - zapewnia Czesław Szynalik, zapalony piechur i wielki miłośnik tego regionu. - Tu każdy znajdzie ścieżkę dla siebie - zaznacza. 

Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/magazyny/a/piec-tajemniczych-wysp-i-jeden-dzien,12009787/

Program VI Tour Mszana Dolna:

Godz. 5.00  - Wyjście na trasę pod opieką przewodników z miejsca zbiórki         Schronisko „Baza Lubogoszcz”

Trasa:

Schronisko „Baza Lubogoszcz”  - szlak czarny i czerwony - Lubogoszcz – szlak czerwony - Kasina Wielka – szlak niebieski - Śnieżnica – szlak niebieski - Przełęcz Gruszowiec – szlak niebieski - Ćwilin – szlak żółty - Czarny Dział – Wsołowa – Mszana Dolna – szlak czerwony i bez szlaku - Schronisko „Baza Lubogoszcz”                    

Godz. 15.00 - Zakończenie  Schronisko „Baza Lubogoszcz” - grill, wręczenie pamiątkowych odznak i przejście do Mszany Dolnej.               

Udział jest bezpłatny, nie wymaga wcześniejszej rejestracji, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki o godz. 5.00 w Schronisku „Baza Lubogoszcz” Kasinka Mała.   

Trekking jest wymagający z uwagi na długość trasy oraz różnicę wzniesień i mogą w nim wziąć udział turyści o dobrej kondycji i dobrego zdrowia. 

Każdy uczestnik bierze udział w Tourze Mszana Dolna na własną odpowiedzialność.

Na zakończenie przewidziany jest grill oraz pamiątkowe odznaki i stemple.

Noclegi wraz z wyżywieniem można rezerwować w schronisku „Baza Lubogoszcz”

tel. 18/3313001, email:  lubogoszcz@mszana.pl

Autor: jbudacz
Galeria
Komentarze
Zaloguj się aby dodać komentarz!