sentyrz
Piątek, 25 maja 2018r. · Imieniny: Urbana, Grzegorza

Strona Główna » Aktualności

Mszana Dolna. Jednomyślne głosowanie nad absolutorium dla Józefa Kowalczyka

16 czerwca, 10:25

Józef Kowalczyk, Burmistrz Mszany Dolnej otrzymał absolutorium od radnych. Za wykonaniem budżetu głosowało czternastu radnych. Podziękował on radnym za okazane wsparcie i pomoc, bo jak mówił bez wspólnego działania nie udało by się nic dla miasta zrobić.

Autor: jbudacz
Komentarze
maczo
maczo, 16 czerwca, 11:11Nie bylo wyjscia tak trzeba bylo zaglosowac , wszystkie decyzje ktore wprowadza w zycie burmistrz sa poprzedzone glosowaniem rady tak czy inaczej to rada bierze na siebie odpowiedzialnosc za wszystkie decyzje . Juz w krotce mieszkancy dadza czerwona kartke panstwu glosujacym a nowe wladze rozlicza was co do zlotowki i minuty zmarnowanego czasu .Mozecie to nazywac wspoldzialaniem ? ja to nazywam politycznym nieudacznictwem .
maczo
maczo, 16 czerwca, 11:31Panie redaktorze prosze zapytac pana burmistrza czy te kwiaty to za prywatne pieniazki ? czy podatnika? hm jezeli podatnika to wstyd bo to nie sa urodziny ,radni opamietajcie sie co wyprawiacie . . Wypowiedz pana burmistrza zadna! pomiesznie z poplataniem Panie burmistrzu pana obowiazkiem jest zmieszanie kredytu a nie jego utrzymywanie za dwa lata to mozna go bylo zbic do polowy . Pani wice- przewodniczaca z kartki to dzieciak potrafi przeczytac nieprawdaz ? hm Poprawcie sie chociaz w tej dziedzinie bo wyglada to jak by wam to wszystko ktos juz przygotowal i poslugujecie sie gotowcem . Moze tutaj na forum pan burmistrz odpowiedziec na zadanie przemnie pytanie bede wdzieczny /?
maczo
maczo, 16 czerwca, 12:47No i prosze cisza!!! Szanowni radni medrcy mojego miasta napiszcie cos , przedstawcie swoje argumenty ,moze jakas debata byla poprzedzajaca glosowanie ? czy tak z marszu . Moze ja nie mam racji ? przedstawcie swoje pokazcie swoje racje /? sprobujcie podyskutopwac merytorycznie odwagi troche !:) czasy gdzie przepychano wszystko jak leci juz odeszly do lamusa macie szanse jeszcze dwa lata naprawcie to co zepsuliscie i zrobcie cos dla mieszkancow ,ozywcie stara czesc miasta zrobcie to co obiecaliscie w kampani chociaz sciezki rowerowe! Jezeli nie wiecie jak sie za to wziasc zapytacie podpytajcie Malopolskiego pelnomocnika do sciezek rowerowych napewno przyjdzie z pomoca . Kino w Mszanie , wieza widokowa obiecana tylko zrobcie to z pozyskanych pieniedzy nie z kredytow nie z sprzedazy dolkow rozwijajcie to miasto tak zeby to bylo odczuwalne dla mieszkancow . Panie burmistrzu odwagi pod swoim nazwiskiem prosze o odpowiedz za czyje zakupiono te kwiaty chociaz piekne jutro juz nic nie warte moze sa wazniejsze wydatki ,odwagi panie burmistrzu .
kuras
kuras, 16 czerwca, 14:29"Polacy nic się nie stało" - to nic, że za śmieci zapłacimy o 60% więcej. Mszaniacy, nic się nie stało! To nic, że na tej samej sesji, co stawki za odpady, w górę poszła pensja pana burmistrza. Mszaniacy, nic się nie stało! To "drobiazgi", nic nie znaczące "kosmetyczne" zmiany. Ważniejsze jest przesądzone od miesięcy absolutorium, żeby sprawić wrażenie, że jest świetnie, że lepiej być nie może, że nigdy tak nie było. Ważniejsze od podwyżek są nagrody dla uczniów. Czy taka powinna być kolejność tych newsów w mediach? A może to nie przypadek? Mieszkańcy zmianę stawek zauważą w chwili otrzymania nowej deklaracji. Ci, co uczciwie od p 4 lat segregują dostaną łupnia i 60% podwyżkę (z 6.50 na 10.50zł) a ci co mieszali śmieci, nie wiedzieć czemu,zapłacą tylko 18zł zamiast 15 dotychczasowych
lel
lel, 16 czerwca, 14:54Maczo@zobaczysz zastosują starą metodę.Jeden "dołek"już opędzlowali, drugi czeka w kolejce i pewno coś tam zrobią ale w przyszłym roku, roku wyborczym żeby tym sposobem kupić sobie głosy mieszkańców..
lel
lel, 16 czerwca, 15:01Dziwne to a zarazem żałosne.Jest zmiana stawek za odbiór śmieci od 1lipca a w materiale który tutaj zamieszczono nie ma ani słowem o tym fakcie.Czy mieszkańcom nie należą się uczciwe informacje na ten temat.Czemu ten fakt jest pominięty?
kuras
kuras, 16 czerwca, 15:22Jak traktowani są Mieszkańcy miasta, najlepiej świadczy oficjalna stronka UM - znajdziemy tam zaproszenie na tańce do MOK-u, na piknik kolejowy do Dobrej, na kolejną edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy, dowiemy się o dużej nagrodzie dla Małego Perfektu i w kolejności o sesji.......ale tej z 30 maja. O sesji ze środy, ani mru mru. Informacja to, czy dezinformacja? Celowa czy nieświadoma?
lel
lel, 16 czerwca, 16:35Kuras@! w sumie to niema się im co dziwić.Bo cóż tu puszczać w opinie publiczną takie niepopularne, trudne dla obecnie żądzących informacje.Poprzednika redaktor maglował na wszystkie strony i zadawał trudne pytania, teraz jakoś tego brakuje..Czy kto może powiedzieć dlaczego?
maczo
maczo, 16 czerwca, 18:17No i klapa nie maja nic do powiedzenia / oni maja swoje towarzystwa wzajemnej adoracji uprawiania dla siebie polityki . Mieszkancy to widza i w pewnym czasie zareaguja . Panie Budacz apeluja tutaj do pana dawaj pan te info o ktore prosza czytelnicy .Pokaz pan ta niezaleznosc medialna . Czasy sie zmienia przyjda nowi a czytelnicy powiedza ta tv28 to dobre lokalne medium . W polityce nie ma lepszych i gorszych wszyscy sa rowni wobec wyborcow . Nawet jak tam placa panu pare groszy to miej pan to w nosie . Niezalezne obiektywne medium zawsze przezyje
mszaniak
mszaniak, 16 czerwca, 18:18Straszysz mnie policja? aga cos tam.
lel
lel, 16 czerwca, 21:51Mszaniak@oni mają taką metodę działania, straszyć żeby przypadkiem nikt nie śmiał wygarnąć im niewygodnej dla nich prawdy.Ponawiam pytanie dlaczego o radykalnej zmianie stawek za odbiór śmieci nie ma konkretnych informacji podanych do opinii publicznej?
kuras
kuras, 17 czerwca, 12:37Któryś (a może to wciąż ten sam, w wielu w jednym??)z "odpowiedzialnej" ferajny kpił z projektów kładki,rewitalizacji i czegoś tam jeszcze. Macie rację! Waszych "projektów", czyli "obwodnicy" przez "gnojną", przez most...którego nie ma i dalej po podwórkach mieszkańców ul.Spadochroniarzy i parafialnych polach, by w końcu wypaść.....pod Orkanówką, waszej wizji MOKU-u na SUW-ie, waszych dwóch, czy nawet trzech rond (w tym jedno po wciąż istniejącym i zamieszkałym domu), po waszej wieży widokowej na Lubogoszczy bodaj, że nie wspomnę ścieżek rowerowych, kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacji...choć tu pewne osiągnięcie odnotowaliście - "skanalizowano" gniazdo bocianom nad oczyszczalnią ścieków. Są i inne "osiągnięcia" - bezprawna obniżka czynszów, bezduszna, żeby nie powiedzieć chamska podwyżka o 300% czynszów hurtownikom z Orkana. Wymieniać dalej? A zapomniałem o absolutnie "awangardowej i nowatorskiej" w skali światowej kompozycji donic z kwiatami na Starowiejskiej - pytają ludzie, "co poeta miał na myśli"? Z litości poprzestanę na tym, ale jak zapragniecie, mogę jeszcze kilka "osiagnięć-obietnic" przypomnieć
lel
lel, 17 czerwca, 13:42Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane..jak widać można wiele naobiecywać...świetnie się krytykuje to co już jest zrobione i jednak służy mieszkańcom .Zróbcie coś od początku do końca sami bo pomysłów i wizji dużo ale realizacji nie widać..
maczo
maczo, 18 czerwca, 14:10No i prosze przezucili dyskusje pod innym artykulem lokalne polityczne cyniki no bo jak ich nazwac no jak ? nie macie zadnych argumetow pod tym tematem zadnych !!!,to po co przysliscie do magistratu ? pobierac pensje ? diety ? szkodzic mojemu miastu i mieszkancom poprzez wysprzedaz majatku lokanego ? Wstydzcie sie Wstydzcie ? tylko ze wy juz wstydu nie macie lokalne elity ? Wiele macie do powiedzenia tylko tam gdzie nie potrzeba . Umiecie sie tylko nasmiewac szydzic i nic poza tym ,myslicie ze sie wam to upiecze? to sie mylicie . Za co pobieracie pieniadze burmistrz Kowalczyk , sekretarz Rog za co ? gdzie realizacja obietnic wyborczych gdzie praca dla mieszkancow no pytam ? nie macie odpowiedzi widac to widac . Potraficie tylko sie nasmiewac z Filipiaka zaluzcie sami sutanny i bedziecie prawic moraly ZENADA!! Sie Mszana doczekala "Odpowiedzialny Samorzad ",panie Magierski z czarna teczka ja bym sie ze wstydu spalil .
maczo
maczo, 18 czerwca, 15:49Jezeli by ktos sie obrazil na slowo cynik co oznacza /lekcewazenie wyborcy / to zmienie na obludnicy -co innego mowili w kampani wyborczej a co innego teraz robia .
wampirek
wampirek, 18 czerwca, 23:34Panie Burmistrzu Kowalczyk przypomnę Panu niektóre obietnice wyborcze pewnego komitetu: Nasz program wyborczy obejmuje m.in.: 1.Bezpieczeństwo i komunikacja. -Zagwarantowanie bezpieczeństwa poprzez zapewnienie środków finansowych w corocznych budżetach na: -Zabezpieczenie osuwisk. -Czynienie starań o regulację rzeki Raby, Słomki oraz innych potoków zagrażających mieszkańcom miasta. -Wykonanie chodników przy Słomce, Orkana. -Usilne starania o budowę obwodnicy miasta. Budowa nowych miejsc parkingowych. GDZIE TE RZECZY?
wampirek
wampirek, 18 czerwca, 23:362.Praca. -Prowadzenie rozsądnej polityki podatkowej oraz wszystkich możliwych zachęt i ułatwień dla przedsiębiorców. -Organizowanie szkoleń edukacyjnych na temat prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz możliwości pozyskiwania Środków z Unii Europejskiej . Prowadzenie okresowych spotkań z lokalnymi przedsiębiorcami. -Prowadzenie promocji produktów lokalnych przedsiębiorców. BYŁY JAKIEŚ SZKOLENIA EDUKACYJNE I MOŻLIWOŚĆ POZYSKANIA ŚRODKÓW Z UE? A POZOSTAŁE RZECZY???
wampirek
wampirek, 18 czerwca, 23:393.Troska o czyste środowisko. -Zmianę planu przestrzennego miasta eliminującą szkodliwe dla mieszkańców lokalizacje inwestycji oraz zapewniające rozwój miasta wynikający z potrzeb społecznych. -Kontynuacja budowy kanalizacji sanitarnej. -Zmniejszenie odpłatności za wywóz śmieci oraz ograniczenie podwyżek cen za ścieki i wodę. PO WYBORACH TRZEBA BYŁO ZMNIEJSZYĆ OPŁATĘ ZA ŚMIECI, ŻEBY TERAZ PODNIEŚĆ WIĘCEJ NIŻ ZA FILIPIAKA, PRZY RZADSZYM ODBIORZE
wampirek
wampirek, 18 czerwca, 23:414.Poprawa atrakcyjności miasta. -Przywrócenie funkcji wypoczynkowej i kulturalno-rozrywkowej parku miejskiego. -Wykonanie parku linowego, skateparku. -Zagospodarowanie pod kątem turystycznym i rekreacyjnym bulwarów mszańskich, utworzenie miejsc piknikowych, spacerowych i edukacyjnych tras rowerowych. -Podjęcie starań, w celu budowy Centrum Kultury i profilaktyki. -Zagospodarowanie budynku przy stadionie z przeznaczeniem dla młodzieży. -Rozszerzenie mecenatu miasta na organizację cyklicznych warsztatów i przeglądów twórczości artystycznej. GDZIE TE RZECZY NAD MSZANKĄ, NA "TURBACZU", CENTRUM KULTURY?? GDZIE???
wampirek
wampirek, 18 czerwca, 23:435.Służba zdrowia i opieka społeczna. -Poszerzenie dostępności do lekarzy a szczególnie specjalistów. -Zorganizowanie prawidłowych warunków oczekiwania pacjentów w SPZOZ przed godzinami otwarcia. -Poprawa funkcjonowania Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i otoczenie lepszą opieką osób niepełnosprawnych oraz rodzin o niskich dochodach. -Wykonanie dachu w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej, zakup rentgena. WYKONANO DACH NA OŚRODKU ZDROWIA? ZAKUPIONO RENTGEN?
wampirek
wampirek, 18 czerwca, 23:456.Oświata i sport. -Doposażenie szkół w sprzęt dydaktyczny, komputerowy i multimedialny. -Ocieplenie Zespołu Szkól nr 1. -Poniesienie poziomu kształcenia w szkołach i przedszkolach, m.in. poprzez zapewnienie właściwych kadr oraz przeznaczenie środków na bieżące utrzymanie. -Prowadzenie profilaktyki wśród młodzieży poprzez wsparcie działalności klubów sportowych, kół zainteresowań, Orkiestry przy OSP. SZCZEGÓLNIE CIEKAWE JEST W WYKONANIU OBECNEGO BURMISTRZA "WSPARCIE DZIAŁALNOŚCI KLUBÓW SPORTOWYCH". CHYBA W ZWIJANIU SIĘ...
wampirek
wampirek, 18 czerwca, 23:48Panie burmistrzu Kowalczyk proszę prześledzić powyższe obietnice, zaczerpnięte z Pana ulotki wyborczej. Pora ją odgrzebać z szuflady i coś zacząć robić w celu ich spełnienia. Pozostał już zaledwie rok na realizację... Rozliczenie programu nastąpi rychlej niż się wydaje, a kontynuacja tego co burmistrz Filipiak zaczął to może nie wystarczyć. Oby nie wystarczyło. Bo stagnacji nam nie potrzeba
lel
lel, 19 czerwca, 07:34W związku z tym o czym przypomniał wampirek@ obnarzając wszystko co było zaleca a jakie są realia,ponawiam pytanie na jakiej podstawie p.Burmistrz otrzymał podwyżkę uposażenia?
kuras
kuras, 19 czerwca, 14:50Dopytam jeszcze w kontekście komentarza nr 3; "troska o czyste środowisko" - czy "śmierdząca" na kilometr działalność firmy produkującej karmę dla psów z odpadów poubojowych na ul. Zakopiańskiej została zatrzymana, czy okoliczni mieszkańcy wciąż "cieszą" się "krystalicznym, górskim" powietrzem? Przypomnę nieśmiało, że w roku 2014 byli tacy, którym śmierdziało nawet to, czego jeszcze nie było...a teraz kiedy cuchnie, nie ma chętnych do zbierania podpisów, alarmowania mediów? Rozumiem, teraz na horyzoncie nie ma wyborów
Zaloguj się aby dodać komentarz!