sentyrz
Piątek, 25 maja 2018r. · Imieniny: Urbana, Grzegorza

Strona Główna » Aktualności

Mszana Dolna. Młodzi i zdolni z nagrodami burmistrza

16 czerwca, 11:34

Na ostatniej sesji rady miasta wychowankowie mszańskich szkół podstawowych i gimnazjów zjawili się po to by odebrać od burmistrza miasta gratulacje za wzorową naukę, za zajęcie wysokiego miejsca w olimpiadach przedmiotowych i oczywiście za wybitne osiągnięcia sportowe.

Lista nagrodzonych uczniów:

ZESPÓŁ SZKÓŁ MIEJSKICH nr 1

MICHAŁ ŻĄDŁO -  uczeń kl. VI Szkoły Podstawowej nr 1  Laureat etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego za wolność Waszą i Naszą”, organizowanego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Wzorowy uczeń, osiągnął bardzo wysokie wyniki w nauce i w sporcie.

KONRAD WSÓŁ - uczeń kl. VI  Szkoły Podstawowej nr 1 Finalista etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego  „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864.  Od  Konfederacji Barskiej  do Powstania Styczniowego za wolność Waszą i Naszą”, organizowanego w roku szkolnym 2016/17 przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Wzorowy uczeń, osiągnął bardzo wysokie wyniki w nauce i w sporcie.

ŻANETA WESOŁOWSKA - uczennica kl. VI  Szkoły Podstawowej nr 1. Zwyciężczyni  rankingu na najlepszego sportowca (kat. dziewcząt) szkoły w  roku szkolnym 2016/17. Czołowa reprezentantka  szkoły w 11 dyscyplinach sportowych uzyskując przez szkołę Mistrzostwo Powiatu Limanowskiego oraz IV i V miejsce w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego.

WERONIKA NOWOSIELSKA - uczennica kl. II Gimnazjum Miejskiego Nr 1  Finalistka etapu wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej dla uczniów gimnazjów, organizowanego w roku szkolnym 2016/17 przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Wzorowa uczennica, osiągnęła bardzo wysokie wyniki w nauce. Zaangażowana w działalność w szkolnym wolontariacie.

KAROLINA SENTYRZ-KOŁODZIEJ - uczennica kl. III Gimnazjum Miejskiego Nr 1 Finalistka etapu wojewódzkiego Konkursu  Biblijnego „Z MĄDROŚCIĄ PROROKÓW PRZEZ ŻYCIE” dla uczniów gimnazjów, organizowanego w roku szkolnym 2016/17 przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Wzorowa uczennica, osiągnęła bardzo wysokie wyniki w nauce i w sporcie. Zaangażowana w działalność w Związku Harcerstwa Polskiego.         Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum.

MAŁGORZATA GAL - uczennica kl. I Gimnazjum Miejskiego Nr 1 Zawodniczka UKS KORYO Mszana Dolna w sezonie 2016/2017 została powołana do Reprezentacji Województwa Małopolskiego w Taekwondo Olimpijskim. Osiągnęła wysokie wyniki sportowe w zawodach krajowych i międzynarodowych.

PATRYCJA PITALA - uczennica kl. I Gimnazjum Miejskiego Nr 1 Uzyskała w  roku szkolnym 2016/17 wynik bardzo dobry w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” oraz tytuł finalisty IX edycji szkolnego konkursu „Maraton matematyczny”. Wzorowa uczennica, osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce, nagrodzona przez Radę Pedagogiczną statuetką ,,Uczennica z Pasją” w  2016 roku. 

ZESPÓŁ SZKÓŁ MIEJSKICH nr 2 

MARTINA STECKA – uczennica klasy III Gimnazjum Mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym w kategorii juniorek młodszych.

MAKSYMILIAN ŚMIESZEK – uczeń klasy I Gimnazjum Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny, Mistrz Polski w Taekwondo w kategorii Kadeci.

WIKTORIA CHRUSTEK – uczennica kl. III Gimnazjum Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Językowym „Tandem” kategoria język angielski z językiem niemieckim.

ZUZANNA AKSAMIT – uczennica klasy V Szkoły Podstawowej Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny Średnia ocen uzyskanych w klasyfikacji końcowej: 6,0.

MAJA NOWAKOWSKA – uczennica kl. III Gimnazjum, II miejsce w obszarze ekonomicznym w IV edycji ogólnopolskiego konkursu promującego zawody techniczno-informatyczne.

MAŁGORZATA MAGIERA – uczennica kl. III Gimnazjum Finalistka Małopolskiego Konkursu Biologicznego.

ALEKSANDER ADAMCZYK – uczeń kl. III Gimnazjum Finalista Ponadwojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o społeczeństwie,  realizowanego pod nazwą Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej.

Autor: jbudacz
Galeria
Komentarze
doncorleone
doncorleone, 16 czerwca, 19:47Panie Burmistrzu jak można było pominąć lelkurasa naszego mszańskiego żaka choć przerośniętego i nie wyróżnić nagrodą i dyplomem.Wielkie nie dopatrzenie ze strony Urzędu by tak znamienitego ucznia pominąć.
lel
lel, 16 czerwca, 19:55Donek jak widać usiłuje sprowadzić dyskusje na istotne dla mieszkańców prawy pod inny news.Może tutaj odpowiesz na zadane wcześniej pytania dotyczące podwyżki cen wywozu śmieci i podwyżki uposażenia dla P.Burmistrza?
wanpirek
wanpirek, 16 czerwca, 20:06Zgadza się @ doncorleone wielkie niedopatrzenie zamiast mundurka mógłby gacie góralskie ubrać a lista uzdolnień @lelkurasa była by bardzo długa od donosicielstwa do ogłupiania ludzi wszystko po to by władzę zdobyć i tęsknota za 600 zł dziennie Tylko nie wiem czy te zdolności to nie jest już choroba ?
lel
lel, 16 czerwca, 20:14Wanpirek@a w którym że to miejscu Kuras głupia czytających ten portal?.I mam pytanie ile dziennie zarabia aktualny p.Burmistrz już po podwyżce?
doncorleone
doncorleone, 16 czerwca, 20:22Tylko wanpirek gdyby przywdziano gacie góralskie to mogłoby dojść do łobtarcia i co wtedy a czas wyjazdu na obóz harcerski już się zbliża nieubłaganie i druh BORUCH zapewne czeka z utęsknieniem na swoich podkomendnych zuchów nawet tych przerośniętych.
wanpirek
wanpirek, 16 czerwca, 20:31No no no jakiego mamy harcerzyka ? z @lelkurasa jaki zdolny? Kuras przejedz się na Babińskiego podleczą to sam dostrzeżesz w którym miejscu ogłupiasz ludzi
malarz
malarz, 16 czerwca, 20:31wanpirek,doncorleone gdyby nie to niedopatrzenie burmistrza to zapewne lelkuras nawet gdyby było łobtarcie mógłby zatańczyć na finał krzesanego i zaśpiewać "Hej górol jo se górol"
wanpirek
wanpirek, 17 czerwca, 07:47@lelkuras krokodyle łzy wylewa nad podwyżką śmieci a kiedy był u władzy mieszkańcy miasta Mszana Dolna płacili najwięcej w Powiecie Limanowskim 9 zł choć w innych gminach ceny były 3 zł a teraz mądrala i cwaniakuje @lelkuras żal oj żal tych 600 zł dziennie co ? to teraz próbujesz po trupach do celu !!! Jak na tej uczelni chyba AWF ? skończysz przed 60 lat ?
kuras
kuras, 17 czerwca, 08:10@wanpirek, wy już z tej drogi nie zawrócicie, "uzdrowić" też was będzie trudno, trzeba poczekać aż wasz obłęd dostrzegą wszyscy
doncorleone
doncorleone, 17 czerwca, 08:18lelkuras w Pepco to sklep obok Focusa gdybyś czasem nie wiedział pokazały się grube skarpety wełniane idealne do marszów które zapewne będą zaaplikowane przez druha BORUCHA na obozie harcerskim.Można też te skarpety przywdziać wraz z portkami góralskimi czyli takie nasze DWA W JEDNYM.Czuwaj lelkuras.
doncorleone
doncorleone, 17 czerwca, 08:43lelkuras gdzie Ty byłeś jak rządził bezkrytycznie Filipiak wraz ze swą ekipą.Jakże Twój głos byłby widoczny gdybyś odniósł się wtedy do powstającego pięknego rynku,parku,centrum handlowego czyli tzw.Rewitalizacji Miasta.Ja w liczbach jestem nie mocny ale Ty zapewne wiesz.Za ile sprzedano dwie działki na ulicy Starowiejskiej a ile wpompowano publicznych pieniędzy wokół terenu tych dwóch powstałych budynków i ile podatnik miasta płaci za utrzymanie terenu wokół nich. Dlaczego nie sprzedano całego terenu po jego wysprzątaniu? Czy czasem przychód ze sprzedaży nie jest dwa razy mniejszy od wydatków miasta na ten teren czyli bazuje w granicach kwoty zadłużenia jakie pozostawił Filipiak Kowalczykowi a ten gdy przekazywał burmistrzowanie Filipiakowi zostawił konto bankowe na dobrym plusie.
doncorleone
doncorleone, 17 czerwca, 08:44Oczywiście zapomniałem dodać,Czuwaj lelkuras.
wanpirek
wanpirek, 17 czerwca, 09:00@kuras obłed to widać w twoich oczach chorobliwy na władzę Tak @doncorleone za Filipiaka sprzedano dwie działki w samym centrum miasta za 3 000 000 mil zł a wydatki miasta na teren wokół powstałych "Galerii" wyniosły 6 000 000 mil zł i na dodatek ponosimy koszty sprzątania i remontów i ty dalej @lelkuras myślisz że mieszkańcy tęsknią za takim rozrzutnym gospodarzem miasta ? który szastał pieniędzmi na lewo i prawo uprawiając propagandę ? ?/fontanna rynek ,most na rzece Mszanka/
lel
lel, 17 czerwca, 09:47Donek i wanpirek strasznie krzyczyćie i rzucaćie liczbami na prawo i lewo bez konkretnych wyliczeń i danych.My też możemy przyjąć waszą strategię ale nie zniżymy się do waszego pustego gadania.Ponawiam po raz kolejny pytania na które jak widać nie macie odpowiedzi? Pytania które dotyczą i interesują nas wszystkich.Co z obietnicami przedwyborczymi?Dlaczego tak znacznie poszły w górę stawki za odbiór śmieci?Czymże wybitnym p.Burmistrz zapracował sobie na podwyżkę pensji.Dlaczego jest tak słaby przepływ informacji do opinii publicznej?
maksio
maksio, 17 czerwca, 12:04Lelkuras a może ta podwyżka wynika że miasto wywozi śmieci spod galerii min.spod Focusa
kuras
kuras, 17 czerwca, 12:17@maksio, to już nie program 500 plus, nie instalacje solarne, nie wzrost ekologicznej świadomości mieszkańców są przyczyną 60% skoku stawek za wywóz? Co ty jeszcze wymyślisz? Macie wszelkie narzędzia, by kontrolować kto ma umowę, kto jej nie ma? Do roboty! Sporo do myślenia powinna wam dać liczba mieszkańców w czasie wakacji-chyba powinna wzrosnąć, bo młodzi wracają ze szkół, akademików do domów? Jak rodzice zobaczą nowe deklaracje i nowe stawki, to reakcji nie da się przed 22 upublicznić. @maksio i jeszcze pytanko - jak wy, tak uczciwi, sprawiedliwi i nade wszystko kompetentni, mogliście ponad 2 lata tolerować stawkę 6.50zl/os czyli ponad dwukrotnie wyższą od wciąż tu wspominanych 3zł w innych gminach powiatu? Czekam na wskazanie tych gmin i czekam na rzetelny artykuł któregokolwiek lokalnego medium o "rewolucji śmieciowej" pod Lubogoszczą i nowym uposażeniu włodarza, który ponoć już na sesji "wytłumaczył" się z podwyżki słowami: "to tylko o 400zł więcej niż Filipiak miał, kiedy odchodził"
maksio
maksio, 17 czerwca, 13:25Słuchaj lelkuras w hipermarketach są obecnie różnego rodzaju wysprzedaże sprzętu sportowego jak znalazł dla Ciebie które są niezbędne na obóz harcerski.Tym się dzisiaj zajmij a nie pisaniem głupot bo ja naprawdę nie rozumiem kiedy Ty pracujesz jeśli pracujesz i za co Ci płaci pracodawca chyba nie za puszczenie bąków i obijanie się.Czuwaj lelkuras.
kuras
kuras, 17 czerwca, 13:54od ciebie @maksio nikt nie oczekuje myślenia, bo że masz z tym kłopot, wiemy od dawna. Jeśli jednak twój poziom IQ pozwala ci na odpowiedź na te kilka, właściwie dwa proste pytania zrób to: skąd skok o 60% w wysokości stawek za śmieci, przy dotychczasowej częstotliwości odbioru, no i słowo o nowej pensji włodarza miasta. Tyle i aż tyle. Za dużo dla twojego ptasiego móżdżku?
wanpirek
wanpirek, 17 czerwca, 14:36@kuras @maksio pisze że wybierasz się na obóz harcerski a ty warujesz tutaj na portalu zamiast się pakować Pamiętaj żebyś zamiast mundurku nie zabrał sutanny którą zapewne masz jeszcze, głowa siwieje to d.... szaleje i mogą przypomnieć ci się stare czasy jak to spacerowałeś nad rzeką Mszanką uwodząc młode niewiasty?
doncorleone
doncorleone, 17 czerwca, 17:25To ja już się pogubiłem kim nie był już ten kuras.Piszą że może mieć sutannę i podglądał w przeszłości młode niewiasty opalające się w strojach kąpielowych nad Mszanką. Przywdziewał gacie góralskie i doznał łobtarcia i jeszcze by brakowało żeby był tym tajemniczym TF o którym pisał internauta mohicans ze ma "stalowe skarby".
lel
lel, 17 czerwca, 18:35To bardzo miłe że samorząd pamięta o osiągnięciach naszych pociech ale mieszkańców również interesuje dlaczego w tak znaczny sposób wzrosły stawki za odbiór nieczystości z 6,50 na 11,50 za segregowane i z 15 na 18 za zmieszane.Analizując wzrost tych stawek Kuras trafnie zauważył że najbardziej ucierpią na tej podwyżce Ci mieszkańcy którzy segregacja śmieci, czyli większość mieszkańców.Czy ktoś z internetowych pieniaczy mógłby mieszkańcom wytłumaczyć dlaczego tak się stało i znacząco wzrosły te stawki bo nigdzie takiej informacji nie ma?
kuras
kuras, 17 czerwca, 22:55Po sportowych emocjach, tak na dobranoc dodam jeszcze, że inicjatorem nagradzania najzdolniejszych uczniów mszańskich szkół, był nie kto inny, jak radny, wiceprzewodniczący, a potem przewodniczący rady P. Eugeniusz Sieją. Także miejska hala to w ogromnej mierze zasługa byłego nauczyciela i dyrektora P. E. Siei. Czy są granice, których nie powinno się przekraczać? @doncorleone i @ wampirek pokazują raz po raz, że nie ma. Panowie, zegar tyka i chyba za niedługo staniecie "twarzą w twarz" z tym którego tu tak poniewierka cię. Wtedy w miejsce nicków, wpiszemy wasze nazwiska i imiona. Jeszcze chwila cierpliwości
kuras
kuras, 17 czerwca, 22:57Oczywiście miałem na myśli komentatora schowanego za nickiem @wanpirek, a nie wampirek
doncorleone
doncorleone, 18 czerwca, 08:54kuras Ty zapewne uważasz się że jesteś chodzącym nieskazitelnym obywatelem tego miasta.Piszesz że niedługo spotkam się z tym którego poniewieram według Ciebie.Jest tylko jeden problem ja nie wiem kto to jest kuras bo się nie ujawnił z imienia i nazwiska i bardzo jestem ciekaw kto to taki jest co uważa, że się na wszystkim zna i że posiadł wszelką wiedzę? Pamiętaj kuras jak to mówią od dawien dawna "kij ma dwa końce" i jeśli jesteś bez winy to podnieś kamień i uderz ale zanim go podniesiesz zastanów się czy się sam nie uderzysz.Chyba pamiętasz sprawę Potaczek-Filipiak gdzie Filipiak z bohaterskiego autora wpisu do artykułu musiał przepraszać bo był winny i niech się cieszy że dostał od Potaczka ugodę bo czarne chmury nad nim wisiały. Także jestem bardzo ciekaw gdy się kuras spotkamy jak sam twierdzisz kto Ty jesteś a może się wtedy dowiemy kto to jest lel,cywil,mohicans,tunis i Ci wszyscy internauci z kampanii wyborczej z kropkami.Oczywiście poznamy też wampirka i tu się nie mylę.
maksio
maksio, 18 czerwca, 12:17Ja chciałbym zobaczyć tych wszystkich których wymienia doncorleone
maksio
maksio, 18 czerwca, 12:18Oczywiście razem z kurasem
rolnik
rolnik, 18 czerwca, 21:48Stado baranów wypisujących głupoty pod artykułem na temat uzdolnionych dzieci. Żenada.
coby
coby, 18 czerwca, 23:24oj zapaliło się pod tyłkiem @doncorleone ;-))....bidulek "straszy drugim końcem kija" a nie wie gapcio, że wprawdzie "kij ma dwa końce, ale pod jego groźbą niejeden zezna, że cztery";-)
Zaloguj się aby dodać komentarz!