sentyrz
Poniedziałek, 21 maja 2018r. · Imieniny: Wiktora, Tymoteusza

Strona Główna » Aktualności

Z Mszany Dolnej do Skawiny. Ksiądz Rafał Piórkowski zmienia parafię

16 czerwca, 12:11

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski dokonał zmian księży wikariuszy w parafiach archidiecezji krakowskiej. Pisma odwołujące z dotychczasowych i kierujące do nowych parafii zostały przekazane w środę przez księży dziekanów.

Jedną zmianę jeżeli chodzi o zmiany wikariuszy w parafiach naszego powiatu dokonał Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Po sześciu latach obecności z parafii św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej odchodzi ksiądz Rafał Piórkowski. Metropolita krakowski postanowił go przenieść do parafii Miłosierdzia Bożego w Skawinie - Ogrody.

Oprócz typowej działalności duszpasterskiej - ksiądz Rafał dał się poznać mieszkańcom Mszany Dolnej i okolic jako miłośnik teatru. To on zachęcił społeczność do wzięcia udziału w takich przedstawieniach jak: Misterium Męki Pańskiej "Pójdż za mną" czy Misterium Eucharystii. W bardzo wiele przedstawień angażował młodzież, w którą również starał się tchnąć i obudzić zdolności aktorskie.

Księdza Rafała Piórkowski zastąpi - ks. Rafał Cinal, który do Mszany Dolnej trafi z parafii w Babicach. Był on tam animatorem duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Babice i mianowany wikariuszem parafii św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej

Autor: jbudacz
Komentarze
maczo
maczo, 16 czerwca, 13:46Bog zalac ks Rafale za posluge w naszej mszanskiej parafi . Nauczyl nas ksiadz nie tylko sluchac ewangeli ale rowniez ja przezywac poprzez organizacje wielu misteri . Wszystkiego dobrego w nowej parafi .
Zaloguj się aby dodać komentarz!