sentyrz
Poniedziałek, 21 maja 2018r. · Imieniny: Wiktora, Tymoteusza

Strona Główna » Aktualności

Lubomierz. Spotkanie „Na ogrodach” dla Świętego Jana Pawła II

16 czerwca, 13:05

11 czerwca mieszkańcy Gminy Mszana wzięli udział tradycyjnym już Gorczańskim Spotkaniu z Janem Pawłem II w Lubomierzu - Rzekach. Była msza święta, a samorządowcy i organizacje społeczne złożyły wiązanki kwiatów przy Papieżówce.

Już po raz trzynasty mieszkańcy Gminy Mszana dolna spotkali się przy "Papieżowce" aby nie tylko upamiętnić wizytę ówczesnego BP krakowskiego Karola Wojtyłę. Przypomnieli oni jak ważna jest pamięć o Świętym janie Pawle II.

Najpierw zebrani wierni odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Poprowadził ją proboszcz Parafii p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Lubomierzu, ojciec Piotr Głód.

Przed rozpoczęciem zwrócił on uwagę na szczególną datę – 13. dzień miesiąca. Dlaczego? Objawienia Matki Bożej w Fatimie miały miejsce 13 dnia kolejnych miesięcy, począwszy od maja do października 1917 roku; 13 maja 1981 roku dopuszczono się zamachu na Jana Pawła II. W tym roku świętujemy stulecie Objawień w Fatimie i spotykamy się tutaj w Lubomierzu – Rzekach również po raz 13. To nie są zbiegi okoliczności – mówił proboszcz – dla Boga nie ma przypadków. Nawiązał  również do homilii Jana Pawła II wygłoszonej w Fatimie.

Po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego nastąpiło poświęcenie ornatu z wizerunkiem Jana Pawła II -  daru od mieszkańców Lubomierza, przysiółka Rzeki.

Po skupieniu przyszedł czas na śpiew i taniec. Dzieci z Zespołu „Śwarni Lubomiyrzanie”, działającym przy Szkole Podstawowej  nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu, przygotowane przez panie: Katarzynę Wojtyczkę i Dorotę Wcisło, pięknie zaprezentowały się w programie „Słowo do nieba”.

O godzinie 16.00 rozpoczęła się Msza święta koncelebrowana, podczas której dziękowano za dar kanonizacji Ojca Świętego. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił  ks. Dziekan Marek Wójcik z Niedźwiedzia. Wspominając postać Wielkiego Polaka szczególną uwagę zwrócił na związek Jana Pawła II z Matką Bożą Kalwaryjską, Czarną Madonną i Matką Bożą Fatimską. Oprawę  muzyczną Liturgii zapewniła Orkiestra Dęta OSP z Mszany Górnej, której kapelmistrzem jest Michał Mysza oraz chór parafialny „Jutrzenka” z Lubomierza wraz z „Małymi muzykantami”.

Na zakończenie uroczystości rodzicie uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu zaprosili wszystkich na regionalny poczęstunek. Przygotowane przez  nich potrawy zachwyciły niejedno podniebienie.

Źródło: UG Mszana Dolna

Autor: jbudacz
Galeria
Komentarze
Zaloguj się aby dodać komentarz!