sentyrz
Piątek, 25 maja 2018r. · Imieniny: Urbana, Grzegorza

Strona Główna » Aktualności

Rozmawiali o budowie ronda na "krajówce" w Tymbarku

19 czerwca, 17:37

W miniony czwartek Limanową odwiedził Jacek Gryga, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie. W starostwie Powiatowym, gdzie to spotkanie się odbyło były poruszane sprawy inwestycyjne w ciągu drogi "28".

Podczas spotkania wicestarosta Mieczysław Urygaw imieniu Zarządu Powiatu Limanowskiego rozmawiał na temat bieżących inwestycji, a także kolejnych potrzeb związanych z realizacją inwestycji drogowych na terenie powiatu limanowskiego, w tym m.in. budowy pasów wolnego ruchu dla samochodów ciężarowych w miejscowościach Wysokie i Gruszowiec, realizacji chodników w miejscowościach Wysokie-Kanina.

Dyskutowano również na temat konieczności podjęcia działań na odcinku drogi krajowej nr 28 w Tymbarku, ze względu na liczne, niebezpieczne  zdarzenia drogowe, a także słabą widoczność w tym miejscu.

Powiat Limanowski wraz z Gminą Tymbark opracował koncepcje przebudowy niniejszego skrzyżowania w dwóch wariantach. Pierwszy dotyczy budowy ronda, natomiast drugi przebudowy tego odcinka poprzez skanalizowanie  wykonanie pasów lewoskrętu.  GDDKiA zapoznała się zaproponowanymi wariantami koncepcji,  nadal są prowadzone  rozmowy dotyczące ostatecznego wypracowania najkorzystniejszego rozwiązania.

Szczegółów odnośnie samych rozmów inwestycyjnych na razie obie strony spotkania nie przedstawiły.

Źródło:powiat.limanowa.pl

Autor: jbudacz
Komentarze
Zaloguj się aby dodać komentarz!