mzgk
środa, 18 lipca 2018r. · Imieniny: Kamila, Szymona
gold drop

Strona Główna » Aktualności

OBW. Niedzielna wyprawa na Łopusze Wschodnie. Turyści pod wrażeniem widoków

24 lipca, 13:41

Z Żegociny i Laskowej leśnymi ścieżkami z przepięknymi widokami i na koniec ponad km odcinek asfaltowej drogi. Tak pokrótce można opowiedzieć o niedzielnej wyprawie w ramach akcji Odkryj Odkryj Beskid Wyspowy na Łopusze Wschodnie.

Z samego szczytu góry, która jest niewielka, bo mierząca sobie 612 m.n.p.m. rozciąga się rozległa panorama z przepięknymi widokami na południową i południowo-zachodnią stronę obejmująca szczyty Beskidu Wyspowego i Gorców.

Jerzy Błoniarz, Wójt Gminy Żegocina przywitał wszystkich turystów uczestniczących w spotkaniu. Mszę św. wspólnie odprawili ks. Mateusz Nowak z Parafii pw. św. Mikołaja w Żegocinie oraz ks. Józef Bobowski z Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pleśnej.

Później uczestników spotkania połączyła wspólna fotografia, a w tym czasie organizatorzy postanowili przystąpić do rozstrzygnięcia konkursów. Nagrodzony został najstarszy i najmłodszy piechur. 2-miesięczna Amelka Dziedzic z Bytomska i 88-letnia Pani Katarzyna Wiśniewska z Rozdziela. Najmilszymi spotkania wybrano Magdę  i Kamila Szewczyków z Rozdziela - świeżo upieczonych nowożeńców.

Kacper Popławski z Łeby otrzymał tytuł turysty z najdalszego zakątka Polski, a na drugim biegunie z najdalszego zakątka świata na Łopusze Wschodnie przyjechały Anna i Alona Berchanskaja z Władywostoku . Panie pokonały ponad 10 tys. 600 km, aby znaleźć się w naszym regionie.

Z kolei Kazimierz Bierówka z Mszany Górnej najlepiej rozwiązał test z wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Żegocina.

Organizatorzy pikniku zadbali nie tylko o zmysł smaku, była również uczta muzyczna, którą wszystkich raczyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy CKSiT w Żegocinie pod kierownictwem Mieczysława Kędry. 

Szczególne podziękowanie organizatorzy spotkania składaja na ręce Marka Zelka z Kamionki za udostępnienie terenu na którym odbyło się spotkanie.

Na ostatnią niedzielę lipca akcja przenosi się w zachodnią cześć Beskidu Wyspowego. Miłośnicy wędrowania beskidzkimi szlakami będą zdobywać górę Kostrza.   

Autor: jbudacz
Galeria
Komentarze
Zaloguj się aby dodać komentarz!