mzgk
środa, 18 lipca 2018r. · Imieniny: Kamila, Szymona
gold drop

Strona Główna » Aktualności

Z Mszany Dolnej na Jasną Górę. W piątek dojdą z modlitwą na miejsce pielgrzymki

10 sierpnia, 16:46

Już w piątek 11 sierpnia pielgrzymi z Mszany Dolnej i okolic dotrą na Jasną Górę. Ponad 100 osób w różnym wieku wyruszyło w drogę 4 sierpnia w ramach XXXVII Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Krakowskiej, której hasłem są słowa „Idźcie i głoście”. Wraz z pątnikami z Myślenic, Gdowa i Niepołomic mszańscy pielgrzymi tworzą Wspólnotę V.

6 sierpnia uczestniczyli w uroczystej mszy św. pod przewodnictwem metropolity krakowskiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

Ośmiodniowa wędrówka to dla pielgrzymów przede wszystkim wielkie duchowe przeżycie i czas modlitwy. Z jednej strony są zmęczeni drogą i walką z upałem lub deszczem, z drugiej jednak pełni radości tańczą, śpiewają, organizują pogodne wieczorki.

Trasa z Mszany Dolnej do Częstochowy liczy prawie 211 km i prowadzi lokalnymi drogami. Najdłuższy odcinek to ponad 35 km. Pielgrzymi nocowali w Myślenicach, Krakowie, Raciborowicach, Iwanowicach, Kąpielach Wielkich, Kroczycach i Poczesnej. W każdym z tych miejsc spotykali się z niezwykłą życzliwością i gościnnością mieszkańców.

Zdjęcia otrzymaliśmy od Pani Danuty Potaczek, która wędruje z pielgrzymką. Dziękujemy bardzo.

Tekst: Monika Antosz 

Autor: jbudacz
Galeria
Komentarze
Zaloguj się aby dodać komentarz!