mzgk
Wtorek, 25 września 2018r. · Imieniny: Aurelii, Ładysława
doll

Strona Główna » Aktualności

Obchody Święta Niepodległości. Zobacz bogaty program wydarzeń

10 listopada, 18:49

11 listopada to nie Dzień Niepodległości. W całym powiecie limanowskim zaplanowane są z tej okazji uroczystości.

Limanowa.

W Limanowej rozpoczęły się one już w piątek od uroczystej sesji Rady Miasta w Limanowskim Domu Kultury. W sobotę o godzinie 10.30 na rynku pojawi się komendant Józef Piłsudski.

O 11.30 zostaną złożone wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Później swój występ da chór Canticum Iubilaeum, a po nim rozpocznie się msza święta w Bazylice MBB. 

Mszana Dolna.

W Mszanie Dolnej uroczystości patriotyczne rozpoczną się o godz. 10.00 na rynku, gdzie członkowie Stowarzyszenia Strzeleckiego „Strzelec” przeczytają apel poległych. Przed uroczystym przemarszem do kościoła złożone zostaną także wieńce na mogiłach tych, którzy oddali swoje życie za niepodległość Polski.

O godz. 11.00 w kościele św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej odbędzie się msza święta. Obchody Święta Niepodległości zakończą się w parku miejskim, gdzie odbędzie się otwarty Bieg Niepodległościowy.

Gmina Dobra i Słopnice.

Wielu mieszkańców naszego regionu 11 listopada będzie obchodziło na Przełęczy Rydza Śmigłego w Chyszówkach. Władze samorządów Dobrej i Słopnic złożą pod pomnikiem powstańców wiązanki, a po odegraniu hymnu państwowego rozpocznie się msza święta. Początek uroczystości zaplanowano na godzinę 11.20. 

Gmina Kamienica.

W programie gminnych obchodów jest uroczysta msza święta, oddanie hołdu poległym za Ojczyznę, a także koncert Orkiestry im. św. Floriana ze Szczawy.

Program uroczystości:

Godz. 9.30  - PLAC OSP W KAMIENICY
• zbiórka delegacji i pocztów sztandarowych
• przemarsz z placu do kościoła

Godz. 9.45 - KOŚCIÓŁ PARAFIALNY
• program artystyczny
• Msza św. w intencji Ojczyzny

Godz. 11.00 - POMNIK GRUNWALDZKI
• przemarsz z kościoła pod pomnik
• oddanie hołdu poległym za Ojczyznę
• koncert Orkiestry im. św. Floriana ze Szczawy

Gmina Laskowa - GOK.

Zaprasza na mszę świętą z okazji 99. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, która odbędzie się 11 listopada 2017 roku, „Na Jastrząbce” w Kamionce Małej o godzinie 11:00. Mszę świętą poprzedzi złożenie kwiatów i zniczy oraz zakończenie XX Młodzieżowego Rajdu Szlakiem Cmentarzy I Wojny Światowej „Jak Oni w 1914 roku”.

 Pociąg do Niepodległości.

Z okazji Święta Niepodległości na trasę kolejową z Nowego Sącza do Chabówki wyruszy pociąg historyczny złożony z taboru z początku XX wieku. Będzie to wyjątkowy kurs pociągu - dzięki rekonstruktorom z Polskiego Towarzystwa Historycznego będzie można spotkać w nim samego Józefa Piłsudskiego! Ponadto, będzie możliwość zobaczyć wagon do przewozu wojska wraz z pełnym wyposażeniem.

Program:

Nowy Sącz, odjazd o godzinie 11:00

Męcina, przyjazd 11:38, odjazd 11:58 – 20 minut postoju, rekonstrukcja historyczna na stacji, wodowanie parowozu

Limanowa, przyjazd 12:26, odjazd 12:46 – 20 minut postoju, pokaz historyczny

Dobra, przyjazd 14:32, odjazd 13:53 – 30 minut postoju, poczęstunek grochówką wojskową

Mszana Dolna, przyjazd 15:55, odjazd 14:37 – 5 minut postoju technicznego

Przyjazd do Chabówki o godzinie 15:13.

Autor: jbudacz
Komentarze
maczo
maczo, 11 listopada, 12:11Piekne to nasze Swieto Niepodleglosci , przypomina nam o naszych korzeniach ale tez o dumie naszej . Byc Polakiem to wielki zaszczyt ale tez zobowiazanie na naszej Rzeczpospolitej .Dziasiaj szczegolnie musimy zwrocic uwage na nowoczesny patriotyzm poprzez wychowanie mlodego pokolenia w duchu ale rowniez wzorcow naszych ojcow dziadow i pradziadow dla ktorych Reczpospolita byla swietoscia . W ostatnich dniach obchodzone 75 lecie PTL szczegolnie przywoluje nas do wartosci ziemi zagorzan ktore dla ojcow zalozycieli bylo swietoscia . Pierwszy prezes PTL pan Sebastian Flizak wielki lokalny patriota pokazal nam jak powinnismy dbac o dobro lokane ,pokazuja rowniez byli honorowi czlonkowie PTL jak rowniez obecni . TO PRAWDZIWE LOKALNE ELITY . Szkoda tylko ze musza oni kultywowac lokalne tradycje w prywatnym domu . Panie burmistrzu M. D. prosze wzniesc sie na wyzyny i wybudowac NOWOCZESNY DOM PAMIECI ZAGORZAN w ktorym by otwarto izbe pamieci pierwszego prezesa i zalozyciela PTL pana Sebastiana Flizaka . Taki dom pozwoliby poprzez historie oraz obecnosc w zyciu dnia codziennego zagorzan kultywowac tradycje i nowoczesny patriotyzm dla mlodego pokolenia ziemi zagorzanskiej . Panie burmistrzu wysprzedaz miejskich dzialek to NIE patriotyzm ale cos innego , bardzo prosze o zakonczenie tej drapieznej wysprzedazy . Jeszcze jedno slowo dla pana wojta gminy BARDZO DZIEKUJE ZA WYDANIE FORDERU KTORY przyblizyl nam dzialalnosc PTL i osob z nim powiazanych TO SA LOKALNI PATRIOCI .
agajakokaska
agajakokaska, 11 listopada, 14:25Niech Pan poprawi.W Dobrej i Mszanie Dolnej odjazdy pociągu są wcześniej niż przyjazdy.
Zaloguj się aby dodać komentarz!