pękała
Czwartek, 18 października 2018r. · Imieniny: Łukasza, Juliana
doll

Strona Główna » Aktualności

Mszana Dolna. Burmistrz o drogowych inwestycjach na terenie miasta

02 grudnia, 20:32

Na czwartkowej sesji rady Miasta Mszana Dolna Józef Kowalczyk mówił o inwestycjach rozpoczętych pod koniec wakacji i wczesną jesienią. Niektóre z nich już zostały zakończone, a inne wymagają już tylko kosmetycznych poprawek.

Zakończył się pierwszy etap budowy ul. Popiełuszki. W części ulicy od strony kościoła pw. Bożego Miłosierdzia został ułożony chodnik. Do osiedla Krakowska został wylany asfalt. koszt tego przedsięwzięcia to ok. 200 000 zł.

Kanalizacja przy ul. Spadochroniarzy. Zakończyła się budowa kanału głównego wraz z przepompownią ścieków i przejściem pod dnem rzeki Mszanki. Trwają prace związane z podłączaniem do niej gospodarstw domowych. Koszt inwestycji to ponad 1 225 000 zł.

Droga na ul. Leśnej również zyskała nowy wygląd. W ramach dofinansowania w wysokości 100 000 zł z promesy (usuwanie klęsk powodziowych) udało się wyremontować część ulicy. Całkowity koszt to 189 277 zł.

Na ul. Słomka drogowcy rozpoczęli układanie chodnika od granicy z Kasiną Wielką. Prace są już na dość zaawansowanym etapie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie wyznaczyła ostatni dzień grudnia na koniec prac. Wykonawców wprawdzie trzyma ten termin, ale finał całej inwestycji prawdopodobnie zakończy się na przełomie roku.

Źródło:UM Mszana Dolna

Autor: jbudacz
Galeria
Komentarze
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.