mzgk
Piątek, 14 grudnia 2018r. · Imieniny: Alfreda, Izydora
paweł

Strona Główna » Aktualności

Sylwester na Lubogoszczy (zdjęcia)

03 stycznia, 03:12

Już po raz szósty bez drogich kreacji i smokingów, za to w niepowtarzalnej atmosferze, witano Nowy Rok na szczycie Lubogoszczy.

Najpierw turyści musieli trochę się utrudzić albowiem dwie godziny zajęła im droga z Mszany Dolnej. Przy Krzyżu Wędrowca w intencji Odkrywców Beskidu Wyspowego mszę św. odprawił ks. Tomasz Stec z parafii Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej. Równo z wybiciem godz. 24.00 przy hejnale mariackim powitano uroczyście 2018 rok i zaczęła się gorąca zabawa. 

Organizatorzy Koło Pszczelarzy w Mszanie Dolnej zadbali o ponad 200 uczestników nocnej wędrówki częstując ich smaczną kiełbasą Beskidzką z grilla firmy Markam z Kasinki Małej oraz gorącą herbatą z wody źródlanej. Przygotowano liczne konkursy z nagrodami. Najmłodszym uczestnikiem Sylwestra okazała 13-letnia Julka Banach z Lipowego, a najstarszym 74-letni Ignacy Hanusiak z Tokarni. Z najdalszego zakątka Europy przybyła Lilia Czerewyk z Gródka Podolskiego na Ukrainie, a z najdalszego zakątka Danuta Żebrowska z Włocławka. Najmilszą Lubogoszczy wybrano Barbarę Hanusiak z Tokarni, a najmilszym Stanisława Cygala z Przenoszy. 

Po wesołej zabawie w świetle ognisk i wyjątkowo jasnego księżyca turyści w doskonałych humorach udali się w powrotna wędrówkę do Mszany Dolnej. Sylwester na Lubogoszczy rozpoczął dziewiątą edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy organizowanej przez Forum Gmin Beskidu Wyspowego.

Źródło: gorce24.pl, organizatorzy

Autor: jbudacz
Galeria
Komentarze
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.