mzgk
Sobota, 19 stycznia 2019r. · Imieniny: Henryka, Mariusza
reklama tv28

Strona Główna » Aktualności

Zmienne szczęście Justyny Kowalczyk po startach w Planicy

22 stycznia, 01:27

W słoweńskiej Planicy odbyły się kolejne zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich. Po ponad miesięcznej przerwie w pucharowym cyklu pojawiła się nasza najbardziej utytułowana narciarka Justyna Kowalczyk.

 Rafał Kubowicz

    Podopieczna Aleksandra Wierietielnego wystartowała w sprincie klasykiem oraz biegu na 10 km techniką klasyczną. O sobotnim biegu sprinterskim narciarka z Kasiny Wielkiej pewnie chce jak najszybciej zapomnieć. 35 miejsce w kwalifikacjach to fatalne zdarzenie. W kontekście koreańskich igrzysk to nie najlepszy prognostyk.

Ostatnie tak kiepskie miejsca w kwalifikacjach sprintu klasykiem, przydarzyły 2 lata temu w ulicznych sprintach w Drammen (48 miejsce) oraz w Sztokholmie (34 pozycja).  Do sprinterskiej rywalizacji w Pyoengczang jeszcze ponad trzy tygodnie (13 lutego, wtorek), miejmy nadzieję że słoweńska wpadka w tylko wypadek przy pracy. Wierzymy mocno iż na wymagającej trasie w kompleksie Alpensia Nordic Centre – Justyna przysporzy nam wielu pozytywnych emocji.

Niedzielny bieg dystansowy nasza pięciokrotna medalistka olimpijska zakończyła na ósmej pozycji. Początkowo biegła bardzo ociężale, co zrozumiałe po zejściu ze zgrupowania wysokogórskiego w Bułgarii. Z kolejnymi kilometrami zaczęło wyglądać to zdecydowanie lepiej. Jeszcze w połówce dystansu była jedenasta, ale znakomita końcówka pozwoliła przesunąć się o trzy lokaty. Jeżeli będziemy szukać pozytywów, to na pewno zaliczymy do nich wytrzymałość na ostatnich kilometrach. Widać ewidentny postęp w stosunku do biegów listopadowo-grudniowych (Kuusamo, Lillehammer, Dobiacco), gdzie w końcówkach ewidentnie brakowało sił.

   W punktacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Heidi Weng (Norwegia) z 1254 punktami na koncie. Justyna Kowalczyk ma 106 pkt, co daje jej 38 pozycję. Przed naszą zawodniczką na początku lutego jeszcze zawody FIS-owskie w Kazachstanie.  Pobyt na dalekim wschodzie związany jest również z warunkami aklimatyzacyjnymi.  Stamtąd do Korei Południowej jest już bardzo blisko. Ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w piątek 9 lutego. Natomiast pierwszy start naszej najwybitniejszej narciarki biegowej nastąpi w sobotni poranek 10 lutego (bieg łączony 2 x 7,5 km).

  Zatem trzymamy kciuki i Życzymy Powodzenia!   

Planica – wyniki sprintu techniką klasyczną (20.01.2018)

  1. Stina Nilsson (Szwecja)
  2. Kathrine Rolsted Harsem (Norwegia)
  3. Maiken Caspersen Falla (Norwegia)

…35. Justyna Kowalczyk (Polska)

 Planica – wyniki biegu na 10 km techniką klasyczną (21.01.2018)

  1. Krista Parmakoski (Finlandia)   27:08,7 s.
  2. Charlotte Kalla (Szwecja)   str. 3,6 s.
  3. Heidi Weng (Norwegia)   str. 33,5 s.

       …8. Justyna Kowalczyk (Polska)

Autor: jbudacz
Komentarze
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.