Poniedziałek, 18 marca 2019r. · Imieniny: Cyryla, Edwarda
kwiaty- wygrana w licytacji od 16.03 do 1.04

Rodzina zginęła na miejscu. Są podejrzani sprawcy wypadku w Świdniku

net-factory - 30.01
22 stycznia, 02:00
Autor: jbudacz

36 - letnie małżeństwo oraz ich 10 - letni syn szli chodnikiem zostali potrąceni przez samochód. Rodzina zginęła na miejscu. Kierujący zbiegł z miejsca zdarzenia. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 20 stycznia ok. 22:50 w Świdniku koło Tęgoborzy. Na miejscu nie było żadnych naocznych świadków, a ofiary zostały odnalezione przez przechodniów.

Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci natychmiast podjęli intensywne czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Na miejscu wypadku  pracowała grupa dochodzeniowo śledcza z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz biegły z zakresu ruchu drogowego. Wszystkie czynności wykonywane były pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Nowym Sączu. Decyzją  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie została także powołana specjalna grupa, w skład której weszli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz z Komendy Miejskiej Policji  w Nowym Sączu, którzy skoncentrowali się  na ustaleniu jaki pojazd brał udział w zdarzeniu i tożsamości zbiegłego kierowcy.

- Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania skutkowały zatrzymaniem 21 stycznia kierowcy podejrzewanego o śmiertelne potrącenie pieszych i drugiego mężczyzny mającego związek z tym zdarzeniem - mówi Anna Zbroja - Zagórska z biura prasowego sądeckiej policji.

- To mieszkańcy Sądecczyzny - mężczyźni w wieku 17 i 21 lat. Na posesji jednego z nich w zamkniętym garażu policjanci znaleźli samochód, który dokładnie  zakryty był folią. Okazało się, że pojazd posiada poważne uszkodzenia, które mogą świadczyć, że brał udział w wypadku. Pojazd poddawany jest oględzinom, a biegli w tej chwili weryfikują czy uszkodzenia maja związek z przedmiotowym zdarzeniem. Zatrzymane osoby zostały przewiezione do siedziby Komendy Miejskiej Policji w Nowy Sączu. Uprzednio w placówce  zdrowotnej  pobrano im krew celem  przebadana na zawartość alkoholu i narkotyków we krwi. Czynności procesowe z udziałem będą wykonywane po uzgodnieniach z prokuraturą - dodaje Anna Zbroja - Zagórska.

Intensywna praca zaangażowanych w poszukiwania policjantów, przesłuchania świadków jak i ślady zabezpieczone na miejscu zdarzenia to m.in. te czynniki, które doprowadziły śledczych  na trop sprawcy wypadku.

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Dodaj reklamę na TV28
DWGSM