Sobota, 20 października 2018r. · Imieniny: Ireny, Kleopatry

Strona Główna » Aktualności

Mszana Dolna. Strażnicy miejscy ruszają kontrolować domowe paleniska

14 lutego, 11:52

Zgodnie z upoważnieniem burmistrza miasta Mszana Dolna od lutego br. strażnicy miejscy ruszają w teren, by sprawdzać jakimi materiałami mieszkańcy palą w swoich piecach. Jak przekonuje mszański urząd działania te będą podejmowane w trosce o zdrowie mieszkańców.

- W trosce o zdrowie naszych mieszkańców i przestrzeganie obowiązującego w Polsce prawa od 14 lutego rozpoczynają się kontrole pieców w mieście Mszana Dolna. - informuje mszański magistrat  Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Mszanie Dolnej mogą wejść do budynku w celu weryfikacji spalanych w piecu materiałów.

Działania te są prowadzone w oparciu o specjalne upoważnienia, które wydał Burmistrz Miasta Mszana Dolna na mocy ustawy Prawo Ochrony Środowiska. Uprawniają one do wejścia na posesje i sprawdzenia czy w paleniskach nie są spalane odpady takie jak płyty meblowe, stolarka okienna czy plastikowe butelki.

Mszański samorząd przypomina, że obowiązuje ustawowy zakaz spalania odpadów na terenie nieruchomości oraz w piecach. Spalanie odpadów jest łamaniem prawa i szkodzi środowisku oraz mieszkańcom, którzy wdychają zanieczyszczone w ten sposób powietrze. Zgodnie z art. 191 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. z 2018 r. poz. 21 ze zm.): kto, wbrew przepisowi art. 155, termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny.

- Pamiętajmy, że spalając śmieci w domowych piecach i kotłowniach trujemy siebie oraz najbliższych sąsiadów, zanieczyszczamy środowisko a także łamiemy prawo. - przypomina UM Mszana Dolna


Źródło: www.mszana-dolna.eu

 

Autor: mgiza
Komentarze
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.