mzgk
Piątek, 14 grudnia 2018r. · Imieniny: Alfreda, Izydora
paweł

Strona Główna » Aktualności

135 tysięcy złotych dla siedmiu parafii na renowację zabytków

12 marca, 17:07

Dzisiaj w sali Zarządu Powiatu Limanowskiego odbyło się podpisanie umów na realizację zadań związanych z renowacją zabytków znajdujących się na terenie powiatu limanowskiego. W sumie 7 parafii otrzyma 135 tysięcy złotych.

W ślad za podjętą uchwałą Rada Powiatu Limanowskiego zatwierdziła udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane zabytków znajdujących się na terenie powiatu limanowskiego. Łączna kwota dotacji w 2018 roku to 135 tys. złUmowy zostały podpisane przez starostę limanowskiego Jana Puchałę oraz wicestarostę Mieczysława Urygę z proboszczami parafii:

pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej, ks. dr Kazimierzem Fąfarą,
pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej ks. dr Wiesławem Piotrowski,
pw. Św. Mikołaja Biskupa w Skrzydlnej – ks. dr Markiem Krupą,
pw. Św. Antoniego Opata w Męcinie ks. mgr Antonim Piś,
pw. Św. Michała Archanioła w Ujanowicach ks. Wiesławem Dzięgiel,
pw. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej ks. mgr Wiesławem Maciaszkiem
Parafię Łukowica reprezentował ksiądz wikariusz Paweł Lebda.

Wykaz podmiotów, którym udzielona została dotacja:

- Parafia Rzymsko – Katolickiej pw. Św.  Michała Archanioła w Ujanowicach na zadanie: Odsłonięcie i pełna konserwacja polichromii na ścianach i sklepieniu prezbiterium w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Ujanowicach w kwocie 15 tys. zł.

- Parafia Rzymsko – Katolickiej pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej na zadanie: Prace konserwatorskie przy ołtarzu bocznym „św. Józefa” w Bazylice pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej – w kwocie 45 tys. zł

- Parafia Rzymsko – Katolickiej pw. Św. Andrzeja Apostoła w Łukowicy na zadanie: Pełna konserwacja barokowych ołtarzy bocznych (snycerka ołtarzowa w tym rzeźba z ołtarza bocznego prawego oraz struktura ołtarza bocznego lewego) w kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła w Łukowicy  – w kwocie 15 tys. zł.

- Parafia Rzymsko – Katolickiej pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej na zadanie: Pełna konserwacja nawarstwień malarskich na stropie prezbiterium w kościele pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej- w kwocie 20 tys. zł.

- Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Mikołaja Biskupa w Skrzydlnej na zadanie: Konserwacja i rekonstrukcja snycerki barokowego ołtarza głównego oraz rekonstrukcja 1 rzeźby ołtarzowej w kościele pw. Św. Mikołaja Biskupa w Skrzydlnej – w kwocie 15 tys. zł.

- Parafia Rzymsko – Katolicka pw. Św. Antoniego Opata w Męcinie na zadanie: Pełna konserwacja nawarstwień na stropie nawy w kościele pw. Św. Antoniego Opata w Męcinie – w kwocie 15 tys. zł.

- Parafia Rzymsko – Katolickiej pw. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej na zadanie: Wykonanie/montaż instalacji elektrycznej wewnętrznej w kościele Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej – w kwocie 10 tys. zł.

 

Źródło/fot.: Starostwo Powiatowe w Limanowej

Autor: mgiza
Galeria
Komentarze
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.