mzgk
Piątek, 14 grudnia 2018r. · Imieniny: Alfreda, Izydora
paweł

Strona Główna » Aktualności

Kolejne medale dla karateków ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa

13 marca, 11:54

W dniu 11 marca 2018 roku w hali MOSiR w Krośnie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin. W zmaganiach wzięli udział zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai z Limanowej, którzy zdobyli pięć medali.

W zawodach tych brało udział 288 zawodników z 34 klubów z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Podczas rywalizacji w Krośnie ARS Klub Kyokushinkai i miasto Limanowa reprezentowali: Justyna Zelek, Angelika Biedroń, Damian Górka, Jakub Kądziołka, Patryk Kądziołka, Jakub Ociepka, Jakub Sowa, Bartosz Stachak, Karol Sułkowski i Maksymilian Wojs. Naszych zawodników w Krośnie wspierali i opiekę sprawowali: klubowa koleżanka – Justyna Zelek (młodsza), Panowie Grzegorz Kądziołka, Tadeusz Stachak oraz trener - sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan). Karatecy ARS Limanowa – Joniec Team kolejny raz potwierdzili swoje spore umiejętności zdobywając w Krośnie 5 medali, w tym 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe.

- Z naszych wojowników najlepiej zaprezentował się Jakub Kądziołka, który rywalizował w konkurencji kumite juniorów młodszych -55 kg. Jakub na zawody do Krosna przyjechał bardzo zdeterminowany, z jasno postawionym celem – „dzisiaj do Limanowej bez złota nie wracam”. I tak się stało. Po zaciętych i widowiskowych walkach Jakub Kądziołka zdobył złoty medal, nie pozostawiając swoim rywalom wątpliwości kto w tym roku jest najlepszy „na południu”. - informuje klub ARS Limanowa

- Kolejny zawodnik, który odnotował sukces w Krośnie to Jakub Sowa. Co prawda Jakub Sowa rozpoczął zawody pechowo. Podczas weryfikacji okazało się, że Jakub waży o 0,5 kg za dużo. Organizator zawodów nie przewidział możliwości przeniesienia zawodników do wyższej kategorii, więc Jakub Sowa nie mógł rywalizować w kumite. Jakub Sowa odrobił swój błąd w konkurencji kata. Po rozegraniu rundy eliminacyjnej Jakub Sowa bez problemu zakwalifikował się do finałowej ósemki. W finale Jakub Sowa zaprezentował „Tsukino Kata”, którego wykonanie sędziowie ocenili na tyle wysoko, iż zapewniło to Jakubowi Sowa srebrny medal i drugie miejsce w tej konkurencji. Kolejne medali dla naszego klubu zdobyli debiutujący na zawodach tej rangi: Maksymilian Wojs – srebrny w kumite młodzików +60 kg i Bartosz Stachak – brązowy w kumite młodzików +60 kg. Ostatni medal - brązowy dla naszego klubu przypadł w udziale Damianowi Górka w kumite juniorów młodszych +65 kg. Damian miał duże szanse na lepszy wynik, ale niestety nie udało mu się wykorzystać w pełni swoich możliwości i umiejętności. Na wyróżnienie zasługują również: Justyna Zelek (starsza), która debiutowała w kumite seniorek -55 kg. Mimo iż był to jej debiut, to walczyła bardzo pewnie, nie wykazywała respektu przed dużo bardziej doświadczoną rywalką. Niestety popełniła błąd wynikający z braku doświadczenia - zapomniała, że w seniorach obowiązują nieco inne zasady niż w juniorach i przegrała walkę. Dobrze zaprezentował się w konkurencji kata juniorów młodszych Jakub Ociepka, który uplasował się w finałowej ósemce zawodników. W bardzo dobrym stylu i zaciętą walkę eliminacyjną stoczył Karol Sułkowski. Karol po dogrywce, decyzją sędziów musiał pogodzić się z przegraną, ale to była naprawdę ładna walka i w przyszłości chcemy oglądać przynajmniej tak ładne i pełne zaangażowania walki naszego Karola. - relacjonuje limanowski klub

- Jeśli chodzi o pozostałych naszych zawodników to tym razem zabrakło im trochę szczęścia, a debiutantom doświadczenia. Podsumowując całościowo udział naszych zawodników w tegorocznych mistrzostwach można śmiało powiedzieć, iż zaprezentowali się naprawdę dobrze i zasługują na wielkie brawa, szczególnie nas złoty medalista Jakub Kądziołka, który w Krośnie pokazał nie tylko wysokie umiejętności, ale również prawdziwe serce do walki. Gratulacje dla wszystkich zawodników, Osu!


Źródło/fot.: miasto.limanowa.pl


Autor: mgiza
Galeria
Komentarze
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.