mzgk
Piątek, 14 grudnia 2018r. · Imieniny: Alfreda, Izydora
paweł

Strona Główna » Aktualności

Uciekał przed policyjnym pościgiem, bo nie miał prawa jazdy

13 marca, 15:43

Wczoraj w godzinach nocnych, w Rupniowie policjanci podjęli pościg za samochodem osobowym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierujący pojazdem 19-latek podjął próbę ucieczki, jednak szybko się ona skończyła, gdyż stracił on panowanie nad autem i wjechał do rowu.

Wczoraj około godziny 23:00, w miejscowości Rupniów policjanci podjęci pościg za pojazdem marki Seat Leon, którego kierujący nie zatrzymał się do kontroli.

- Mężczyzna zignorował jadący za nim radiowóz na sygnałach i podjął próbę ucieczki. Pościg nie trwał długo, gdyż 19-latek na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i doprowadził do wywrócenia się pojazdu. Na szczęście kierujący i podróżujący z nim pasażer nie doznali obrażeń. - informuje mł. asp. Jolanta Mól, rzecznik prasowy limanowskiej policji

Policjanci ustalili, że mężczyzna był trzeźwy, a uciekał ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania. Samochód pożyczył od kolegi, który jako właściciel pojazdu został ukarany za dopuszczenie do kierowania pojazdem osobę bez prawa jazdy. 19-latek odpowie przed sądem za spowodowanie kolizji drogowej oraz za niezatrzymanie się do kontroli. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Autor: mgiza
Komentarze
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.