sentyrz
Niedziela, 24 czerwca 2018r. · Imieniny: Jana, Danuty
gold drop

Strona Główna » Aktualności

Heligoniści z Małopolski zaprezentowali się w Mordarce

20 marca, 14:43

W minioną sobotę 17 marca w Domu Weselnym "Walek" w Mordarce odbył się I. Konkurs Heligonistów Województwa Małopolskiego zorganizowany przez Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu oraz Józefa Tokarczyka - Kierownika Zespołu "Spod Kicek" z Mordarki.

Wspólna inicjatywa organizacji I. Konkurs Małopolskich Heligonistów podjęta przez MCK "Sokół" oraz Józefa Tokarczyka spotkała się ze sporym odzewem sympatyków tego instrumentu. W ramach I. edycji Konkursu zaprezentowało sie 38 muzyków, pochodzących z siedmiu małopolskich powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, krakowskiego, limanowskiego, nowosądeckiego, suskiego oraz tarnowskiego.

Czteroosobowe Jury w składzie: Aleksandra Szurmiak-Bogucka - etnomuzykolog /Przewodnicząca/, Przemysław Ficek - folklorysta, multiinstrumentalista, Ignac Tropek - folklorysta, heligonista, Jadwiga Adamczyk - muzyk, folklorysta dokonało oceny poszczególnych występów przyznając w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrody finansowe za najwyższe zdobyte miejsca w konkursach: Indywidualnym oraz Mistrz i Uczeń.

Jak podkreśliła komisja oceniająca występy, konkurs pokazał ogromne zainteresowanie w terenie heligonką, instrumentem nieco zapomnianym, który dzięki podjętej inicjatywie ponownie zaistniał w praktyce.

Wyniki prezentują się następująco:
 
KONKURS INDYWIDUALNY

Kategoria dorosłych:

Pięć równorzędnych I miejsc i nagrody pieniężne w kwocie po 400,00 zł każda otrzymali:
Paweł Opyd z Siedlca
Marcin Korbut z Siedlca
Daniel Kübler z Igołomi
Józef Świstak z Woli Dębińskiej
Paweł Mrózek z Jurkowa

Cztery równorzędne II miejsca i nagrody pieniężne w kwocie po 300,00 zł każda otrzymali:
Dariusz Kruczek z Grabia
Tadeusz Malik z Lusławic
Władysław Obrzut ze Stróż
Maciej Stawiarski z Piwnicznej-Zdroju

Sześć równorzędnych III miejsc i nagrody pieniężne w kwocie po 200,00 każda zł otrzymali:
Adrian Gałek ze Szczurowej
Jakub Guzik z Juszczyna
Tadeusz Citak z Kamienicy
Edward Cholewa ze Świątnik Górnych
Damian Maj z Barczkowa
Tadeusz Wielgus z Nowego Sącza

Wyróżnienia w postaci dyplomów otrzymali:
Rafał Kapera z Krasnego-Lasocic
Janusz Fudyma z Zalasowej
Aleksander Nowak z Osielca
Edward Mąka z Limanowej

Dyplomy uczestnictwa otrzymali:
Szymon Kaczmarczyk ze Skawicy
Tadeusz Wąs z Gnojnika
Piotr Buczek z Piwnicznej
Tadeusz Matuła z Kąclowej
Jerzy Hebda z Przyszowej
Jakub Wojakowski z Niedźwiedzia

Kategoria młodzieżowa:
Dwa równorzędne I miejsca i nagrody pieniężne w kwocie po 200,00 zł każda otrzymali:
Samuel Guzik z Juszczyna
Wojciech Marek ze Skawicy

Dwa równorzędne II miejsca i nagrody pieniężne w kwocie po 150,00 zł każda otrzymali:
Krzysztof Kubuszek z Juszczyna
Dominik Polak z Juszczyna

Dwa równorzędne III miejsca i nagrody pieniężne w kwocie po 120,00 zł każda otrzymali:
Karol Zajda z Juszczyna
Wojciech Citak z Kamienicy

Kategoria dziecięca:
Dwa równorzędne I miejsca i nagrody pieniężne w kwocie po 200,00 zł każda otrzymali:
Jakub Szwala z Wierchomli Małej
Jakub Kapera z Krasnego-Lasocic

II miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 150,00 zł otrzymali:
Łukasz Ficek ze Skawicy Suchej-Góry
3 równorzędne III miejsca i nagrody pieniężne w kwocie 120,00 zł każda otrzymują:
Mateusz Mętel z Makowa Podhalańskiego
Karol Morajko z Przenoszy
Kacper Spyrka ze Skawicy

KONKURS MISTRZ I UCZEŃ 

I miejsca nie przyznano
II miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 250,00 zł otrzymali:
Mistrz Tadeusz Malik z uczniem Bartoszem Łękawskim z Lusławic

Źródło/fot. UG Limanowa
Autor: mgiza
Galeria
Komentarze
Zaloguj się aby dodać komentarz!