Poniedziałek, 18 marca 2019r. · Imieniny: Cyryla, Edwarda
kwiaty- wygrana w licytacji od 16.03 do 1.04

Przecięto wstęgę zmodernizowanego stadionu Limanovii

net-factory - 30.01
18 czerwca, 18:17
Autor: jbudacz

Stadion im. Romana Szumilasa został oficjalnie oddany do użytku. Wczoraj symboliczną wstęgę zmodernizowanego obiektu przeciął Burmistrz Władysław Bieda, Jolanta Juszkiewicz, Przewodnicząca Rady Miasta, Janusz Bugajski prezes klubu i poseł Wiesław Janczyk

Dzień sportu był dobrą okazją, aby oprócz turniejów, występu artystycznego Zespołu ARS Cheerleaders pod opieką Anny Mordarskiej-Sukiennik, oficjalnie otworzyć zmodernizowany niedawno stadion. W uroczystościach wzięli udział : burmistrz Władysław Bieda, Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk oraz radni rady miasta Limanowa: Jolanta Juszkiewicz Przewodnicząca Rady Miasta, Jan Winiewski – Wiceprzewodniczący Rady Miasta oraz Irena Grosicka, Piotr Musiał, Wiesław Sędzik, Mieczysław Sukiennik, Adam Dębski, Walenty Rusin, Mateusz Wroński oraz Janusz Kądziołka.

O sportową bazę lokalową w sposób szczególny dbają władze miasta Limanowa. Aby istniejący stadion był funkcjonalniejszy i spełniał oczekiwania zarówno zawodników, jak i kibiców staraniem władz miasta przeprowadzono dwie duże modernizacje.

Pierwsza z nich miała miejsce w 2014 r., wtedy to ramach przystosowania stadionu do wymogów rozgrywek II ligi polskiej piłki nożnej,  wykonano : zadaszenie części trybun,  montaż nowych krzesełek na trybunach, ustawienie nowej trybuny dla gości, zbudowanie systemu monitoringu, utworzenie strefy dla VIP-ów,  utworzenie strefy dla dziennikarzy, ustawienie elektronicznego zegara z tablicą zmian, wykonanie nowych ekranów ogrodzenia i zakup nowych bramek. Koszt inwestycji: 808  tys. zł.

Kolejna inwestycja na stadionie miała miejsce na przełomie ubiegłego i bieżącego roku. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki  w ramach modernizacji infrastruktury sportowej, możliwa była kolejna modernizacja treningowego boiska piłkarskiego Miejskiego Klubu Sportowego „Limanovia” wraz z zapleczem socjalnym. 

Wartość inwestycji to koszt ponad 2 mln zł. (2.182.227 zł), a otrzymane dofinansowanie z ministerstwa opiewa na kwotę 887.000,00 zł.

Wymieniona została podbudowa i naturalna nawierzchnia trawiasta na nawierzchnię z trawy syntetycznej. Przebudowano ogrodzenia oraz wykonano nowe oświetlenia wokół płyty boiska, wykonano remont zaplecza sanitarno-szatniowego.

Płyta zmodernizowanego stadionu ma wymiary 119 x 73,6 m, w pełni spełnia więc wymogi Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczące rozgrywania meczów o stawkę. Całość jest ogrodzona, oświetlona, wyposażona w boksy dla zawodników i łapacze. Tym, co odróżnia obiekt od wielu innych, jest rodzaj zastosowanej nawierzchni. Sztuczna trawa dzisiejszej technologii jest porównywalna z wysokiej jakości trawą naturalną. Naturalna trawa nie jest w stanie zachować swojej jakości i funkcjonalności przy rosnącej liczbie godzin gry, szczególnie w trudnych warunkach pogodowych, takich jak obfite deszcze, śnieg, susza, czy w okresie spowolnionej wegetacji.

Dla trenerów i zawodników, w tym młodzieży trenującej inwestycja oznacza nowe możliwości. Jego jakość i pełny wymiar sprawiają, że będziemy mogli rozgrywać tutaj mecze, ale też, a może przede wszystkim, odbywać treningi w najlepszych warunkach, niezależnie od pory roku i pogody.

Marzenia się spełniają, ale z pewnością trzeba im pomóc! 

I tutaj słowa uznania należą się włodarzom miasta za realizację tych kosztownych inwestycji. W tym miejscu podziękowania również kierujemy na ręce Pana posła Wiesława Janczyka, który był dobrym duchem tej inwestycji. Nie szczędził czasu, by orędować za dofinansowaniem modernizacji stadionu. Dzięki poparciu udało się pozyskać środki na dofinansowanie inwestycji udało się osiągnąć zamierzony cel.

Limanowski stadion jest dopełnieniem gamy miejskich obiektów sportowych, który obok hal sportowych i sal gimnastycznych oraz boisk ORLIK, będzie dawał większe możliwości do uprawiania sportu, a przez to podniesie sprawność fizyczną i zdrowy rozwój zawodników klubu oraz trenujących tutaj dzieci i młodzieży. Bowiem zdrowy styl życia, to jedno z nadrzędnych zadań, jakie stawiają sobie władze naszego miasta.

Źródło:limanowa.miasto.pl

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Dodaj reklamę na TV28
DWGSM