Poniedziałek, 18 marca 2019r. · Imieniny: Cyryla, Edwarda
kwiaty- wygrana w licytacji od 16.03 do 1.04

Region. Bilans działań limanowskich strażaków po wichurze

net-factory - 30.01
11 marca, 13:49
Autor: pgrab

Nie są znane ostateczne dane odnośnie interwencji limanowskich strażaków, którzy całą noc musieli usuwać skutki wichury, która przeszła przez nasz region. Na godzinę 11.00, było ich blisko 150, a w działaniach udział wzięło ponad 200 strażaków.

W związku z występującymi na terenie powiatu limanowskiego wichurami w dniach 9 i 10 marca 2019 roku Starosta Limanowski Mieczysław Uryga – Przewodniczący Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołał w dniu 11 marca w trybie pilnym posiedzenie zespołu  celem zapoznania się z sytuacją jaka obecnie panuje na terenie powiatu limanowskiego po przejściu wichur.  

- Sytuacja na obecną chwilę jest opanowana poza istniejącym brakiem zasilania w energię elektryczną, która sukcesywnie jest przywracana. Jednak z uwagi na ilość zdarzeń brak energii elektrycznej być może w dniu dzisiejszym u wszystkich odbiorców nie zostanie usunięta - mówi Mieczysław Uryga, starosta limanowski.

Wszystkie uszkodzone budynku zostały zabezpieczone. W chwili obecnej trwa szacowanie szkód, które z uwagi na ich wielkość może potrwać nawet kilka dni.

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Dodaj reklamę na TV28
DWGSM