mzgk
środa, 18 lipca 2018r. · Imieniny: Kamila, Szymona
gold drop

Strona Główna » Użytkownicy

kuras
  • Na portalu od 12 września, 11:01
  • Publikacje: 0
  • Komentarze: 1172
  • Adres email: (Tylko dla zalogowanych)
Komentarze użytkownika
kuras
kuras, 02 listopada, 18:07@wanpirek, nie znam sprawy tak dogłębnie jak ty, ale mam dobrą radę - jeśli macie jakiekolwiek podejrzenia że ktoś coś majstrował przy "kiblach", papiery w zęby i na policję. Chyba 3 lata to wystarczający czas, żeby"trupy" powypadały wreszcie z szaf?! zobacz na stronie artykułu »
kuras
kuras, 02 listopada, 17:03@wanpirek, ja na twoim miejscu bardziej martwiłbym się i wnikliwie szukałbym odpowiedzi na inne pytanie: dlaczego w czasach identycznej koniunktury, działka z kiblami w sercu miasta poszła za 203 tys. a czas jakiś potem, 300 metrów dalej grunt plus/minus dwa razy większy, osiągnął w licytacji 1.670 mln netto? To jest temat. Szukaj odpowiedzi, zanim inni zadadzą wam pytania, dużo pytań w tej kwestii.zobacz na stronie artykułu »
kuras
kuras, 02 listopada, 12:41Zapomniałem i dobrze,że @lel przypomniał pomysł objawiony przez samego pana burmistrza na pierwszym i jedynym jak dotąd spotkaniu ogólnym dla mieszkańców w Orkanówce - a rzecz dotyczyła "MOK-u na wodzie" , czyli nowej siedziby MOK posadowionej na .....dachu SUW nr 2 planowanego na stadionie. SUW miał być wkopany kilka metrów w głąb ziemi, a na nim "zatknięty" miał być MOK. To miała być wizja na miarę XXII wieku. Pozostały po niej dwa silosy z wodą i szafa sterująca. A miało być tak pięknie i nowocześniezobacz na stronie artykułu »
kuras
kuras, 02 listopada, 12:08@wanpirek, jak cię "nie kochać"??? No jak??? Nie czujesz obrzydzenia, jak patrzysz w lustro i widzisz swoją zakłamaną buźkę??? Rozumiem, że dla ciebie "pomylić" się o prawie 30 arów, to pestka, bagatela, absolutna pestka! Przypomnę ci zatem (za BIP UM Mszana Dolna), że w 2011 roku zbyto dwie działki o zbliżonej powierzchni-17 arów każda. Jak byś nie dodawał, to 2x17 za nic nie da 60, a tobie dało!?!?! Ale przecież u was nie takie "wyniki" osiągano!? Jeśli przy pozostałych "obliczeniach" stosowaliście podobną "metodologię", to nie dziwi, że "finansowa pętla" na szyi miasta była tak zaciśnięta,że miasto "siniało", a stan zadłużenia określiliście jako "katastrofalny". Przy okazji niejako,bo nie byłbyś sobą, uszczknąłeś nieco powierzchni sprzedanego ostatnio "dołka" i znów wyszło na twoje, bo musiało wyjść. Odświeżę ci też pamięć w drugim temacie- cenach uzyskanych za obie działki. A więc za pierwszą uzyskano 1.320mln plus VAT, za drugą 2.300mln plus VAT. W roku 2006 po Mszanie suchą nogą przejść się nie dało, a "bezurazowy" powrót autem do garażu po "safari" do jakiego zmuszał stan miejskich dróg, należał do kategorii cudów!! Na terenie dawnego MPGK błoto sięgało kostki i nawet psy lękały się tam sikać. Czy ty kumasz, że grunty orne, tereny zielone, kiedy poprowadzić niedaleko nich autostradę lub inną drogę, z dnia na dzień zyskują kilkukrotnie na wartości, a ich właściciele sprzedając dotychczasowe nieużytki stają się krezusami? Kumasz, czy dalej będziesz rżnąć głupa? To jeszcze przykład z naszego podwórka-zapytaj rolników których łąki przy ul. Krakowskiej w mpzp w 2005 zostały przekwalifikowane na tereny usługi/komercja itp (bez przemysłu)za ile je sprzedali lokalnemu przedsiębiorcy, a ten później te same grunty odsprzedał kolejnemu biznesmenowi? Pokazałem ci prosty jak cep mechanizm wg którego tereny mało, lub w ogóle nieatrakcyjne, nagle lub w krótkim czasie, stają łakomym kąskiem dla biznesu. "Dołek" przy Starowiejskiej to klasyczny przykład tego mechanizmu-na "dołku" nie ma ropy, diamentów, rud miedzi czy złota. "Dołek" doczekał się świetnego "sąsiedztwa"-zurbanizowanego, nowoczesnego, odwiedzanego przez tysiące ludzi każdego tygodnia. I jeszcze, bo wspominasz, o wizualizacjach-jeśli fontanna i kładka były propagandą, to jak nazwać wasze "wizualizacyjne pomysły" na nową siedzibę MOK-u i przebieg tego, co nazwaliście obwodnicą???zobacz na stronie artykułu »
Publikacje
Brak publikacji użytkownika