Wtorek, 2 czerwca 2020r. · Imieniny: Erazma, Marianny
Celmet 1.02-
okna 15.05-15.06

. Gruszowiec. Fantastyczny sezon młodych łuczników Błękitu. Medale, puchary i powołania do kadry Polski

Net-Factory - 18.05.2020
28 grudnia, 14:12    autor: pgrab   wyświetlenia: 9176

Łucznicy Błękitu Gruszowiec podsumowali sezon. Ten był dla nich wyjątkowy. dzięki dobrej postawie i medalowych zdobyczach w Mistrzostwach Polski, troje z nich znalazło uznanie w oczach trenera kadry juniorów.

Działający od siedmiu lat klub łucznictwa olimpijskiego Błękit Gruszowiec w chwili obecnej należy do najlepszych w kraju w kategorii juniorów. Tr zawodników i jedna zawodniczka są w składach kadry narodowej. 

Ten sezon był wyjątkowy. W sumie zawodnicy spod Śnieżnicy zdobyli dwa medale halowych Mistrzostw Polski, które wywalczyli indywidualnie Paweł Ceklarz i Patrycja Miśkowiec.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Lubuskie srebrny medal wywalczył Paweł Ceklarz, a brąz padł łupem Marka Trzópka. 6 miejsce wywalczył Piotr Gardocki. W zawodach tych uczestniczyło128 zawodników i zawodniczek. Drużynowo grupa młodych zawodników Błękitu Gruszowiec zajęła drugą lokatę. Sklasyfikowano łącznie 46 klubów sportowych. 

Łucznicy Błękitu dobrze wypadli również w Międzynarodowym Turnieju "O złotą ciupagę góralską", który w tym sezonie odbywał się w Żywcu. 

 N anjwyższym stopniu podium w tych zawodach stawali Dominika Czyrnek i Marek Trzópek. Start w Międzynarodowym Turnieju Mikołajkowym w Kielcach, który był rozgrywany od 13 do 15 grudnia również wypadł okazale. Zawody zdominował Marek Trzópek, który odniósł podwójne zwycięstwo.  W pokonanym polu zostawił zawodników z Ukrainy ,Białorusi i najlepszych reprezentantów kadry Polski.

-  Marek popisał się bardzo dobrą skutecznością. Jego wynik - 291 pkt, na 300 możliwych, był "życiówką" i wspaniałym osiągnięciem. To było osiągnięcie, którego od kilku lat nie udało się nikomu wykonać - komplementuje swojego zawodnika Marek Trzópek, prezes Błękitu Gruszowiec.

Fot. Błękit Gruszowiec

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab