środa, 15 lipca 2020r. · Imieniny: Henryka, Włodzimierza
styczen mieszkania 28.05-28.06
Augustyn

. Kasinka Mała. Tłumy w pochodzie za królami. Zabrakło dla nich koron

Net-Factory - 18.05.2020
07 stycznia, 10:51    autor: pgrab   wyświetlenia: 24801

Prawie 700 osób uczestniczyło w I Orszaku Trzech Króli w Kasince Małej - młodzi i starsi, rodziny z dziećmi i Goście spoza parafii. Pierwszy kasinczański Orszak Trzech Króli otwierała Orkiestra Dęta OSP Echo Gór, strażacy z miejscowej jednostki.

Frekwencja zaskoczyła organizatorów. 500 zamówionych koron rozeszło się migiem i trzeba było sobie radzić samemu. Talentu i chęci nie zabrakło, dzięki czemu większość uczestników miała na głowach królewskie korony.

Zanim barwny orszak dotarł do kościoła, trzeba było pokonać trasę liczącą prawie 2,5 km od Szkoły Podstawowej nr 2. Orszakowy pochód rósł w oczach, bo co kilkadziesiąt metrów dołączały do niego rodziny z dziećmi.

Przy szopce na przykościelnym placu było wspólne kolędowanie i piękna inscenizacja jasełkowa. Radości nie krył proboszcz parafii ks. Prałat Tadeusz Dziedzic, dziękując wszystkim uczestnikom  i tym, którzy to wydarzenie przygotowali. A że wczorajszy dzień był mroźny, o ciepłą strawę, gorącą herbatkę i wyborne ciasta, zadbały Paradne Gosposie.

Fot. kilka fotografii otrzymaliśmy od ks. Jana Zająca. Dziękujemy bardzo.

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab