środa, 5 sierpnia 2020r. · Imieniny: Marii, Stanisławy
mzgk
bulanda lody free 15.07

. Justyna Kowalczyk wygrywa prestiżowy Moonlight Classic Race

Net-Factory - 18.05.2020
09 lutego, 11:12    autor: pgrab   wyświetlenia: 7237

Giandomenico Salvadori z Włoch i Justyna Kowalczyk zwyciężyli w najbardziej klimatycznej imprezie narciarstwa biegowego we Włoszech - Moonlight Classic Race. Wygrali oni te zawody pokonując dystans 30 km.

 Moonlight Classic to wyjątkowe wydarzenie, w którym setki entuzjastów narciarstwa biegowego gromadzą się w Alpe di Siusi (Południowy Tyrol). Jazda na nartach przy blasku księżyca i rozstawionych wzdłuż trasy biegowej pochodniach przyciaga nie tylko zawodowych biegaczy na nartach lub tych, którzy sportową karierę juz zakończyli, ale także miłośników nart biegowych.

W 14. edycji zawodów wystartowało 364 zawodników i zawodniczek z całego świata. Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach: 30 i 15 km trasie.

 - W tak pięknym wydarzeniu wczoraj uczestniczylam. To było moje marzenie, jednak bieganie maratonu na wysokości ponad 2 tys. m npm, nie było świetnym pomysłem, gdy byłam zawodniczką. Teraz mogę nadrabiać zaległości - napisała na swoim profilu facebookowym Justyna Kowalczyk.

Narciarka z Kasiny Wielkiej przy tej okazji podziękowała przy tej okazji swojej sympatii i życiowemu partnerowi Kacprowi Tekieliemu.

Fot. Justyna Kowalczyk - oficjalna strona

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab