środa, 15 lipca 2020r. · Imieniny: Henryka, Włodzimierza
styczen mieszkania 28.05-28.06
Augustyn

. Łukowica. Turniej tenisa. Sportowcy zagrali dla Marcina Owsianki

Net-Factory - 18.05.2020
11 lutego, 09:51    autor: pgrab   wyświetlenia: 7298

Zamiast płacić dziś wpisowe, wspomóż płuca Marcinowe”. Pod taki hasłem w Łukowicy rozegrano VIII Mistrzostwa gminy w tenisie stołowym. Dochód z wydarzenia został przekazany choremu Marcinowi Owsiance.

W sobotę (8 lutego) na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Łukowicy odbyły się VIII Mistrzostwa Gminy Łukowica w tenisie stołowym. Podczas turnieju rozgrywanego pod patronatem Wójta gminy Łukowica – Bogdana Łuczkowskiego, zbierane były datki na leczenie chorego na mukowiscydozę 24-letniego mieszkańca Łukowicy – Marcina Owsiankę.

Głównym organizatorem zawodów był Krzysztof Tokarczyk - prezes sekcji tenisa stołowego w klubie sportowym Uran Łukowica. Do rywalizacji przystąpiło ponad 70 uczestników, którzy rozgrywali swoje mecze w trzech kategoriach: do lat 15, w której wzięły udział dzieci oraz młodzież z terenu gminy; kategorii OPEN, w której rywalizowali zawodnicy grający w IV i V lidze oraz w kategorii OPONEON, w której swoje siły mogli sprawdzić wszyscy chętni mieszkańcy Gminy Łukowica.

Po wielu zaciętych spotkaniach i prawdziwej sportowej walce w swoich kategoriach zwyciężyli: Józef Wielocha z Młyńczysk (do lat 15), Krzysztof Pietrzak z Dobrej (open), Krzysztof Opoka z Młyńczysk (OPONEON)

Zagrali dla Marcina

Mistrzostwom towarzyszyło hasło: „Zamiast płacić dziś wpisowe, wspomóż płuca Marcinowe”. W myśl tego hasła, każdy uczestnik turnieju walcząc o zwycięstwo w turnieju mógł wspomóc Marcina walczącego o swoje zdrowie. Zebrane podczas zawodów pieniądze zostaną przekazane na leczenie potrzebne Marcinowi.

Od wielu lat zmaga się on z mukowiscydozą, choroba doprowadziła do konieczności przeszczepu płuc. Marcin sam pisze o sobie: „Ludzie myślą, że po przeszczepie płuc chory na mukowiscydozę ma już względny spokój. Nic bardziej mylnego! Po przeszczepieniu mój organizm jest właściwie jak kawał lodu na pustyni – narażony na wszelkie ciepło i topnienie – ciekawa metafora, ale tak właśnie jest”.

W tę sobotę w walce o zdrowie i normalne życie Marcina wspomogli sportowcy biorący udział VIII edycji Mistrzostw Gminy w tenisie stołowym, ale każdy z nas może wspomóc zmagania tego doświadczonego przez życie 24-latka dzięki zbiórce prowadzonej przez fundację siepomaga - https://www.siepomaga.pl/zyciemarcina

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab