środa, 15 lipca 2020r. · Imieniny: Henryka, Włodzimierza
styczen mieszkania 28.05-28.06
Augustyn

. Katowice/Tymbark. Walki wręcz i zajęcia z kryminologii. Uczniowie odbyli profesjonalne szkolenia policyjne

Net-Factory - 18.05.2020
11 lutego, 14:08    autor: pgrab   wyświetlenia: 7168

Były elementy judo, walki w parterze i Krav maga czyli obrona z użyciem niebezpiecznego narzędzia - noża, pałki czy broni palnej. Nie zabrakło również zajęć szkoleniowych z zakresu ruchu drogowego, kryminalistycznego, przeprowadzania interwencji policyjnych czy kursów strzeleckich.

Pod koniec stycznia uczniowie klasy policyjnej Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku odbyli specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Katowicach.

W ciągu czterech dni pobytu w stolicy województwa śląskiego - młodzież uczestniczyła w zajęciach z zakresu ruchu drogowego i kryminalistycznego. Uczniowie pod okiem ekspertów badali miejsca zdarzenia i prowadzenia interwencji policyjnych. Odbyli oni również kursy posługiwania się bronią.  

Wiele uwag szkolący uczniów poświęcili na zajęcia z zakresu taktyk i technik interwencji, środków przymusu bezpośredniego, a także ich zastosowania i możliwości ich użycia. Dużym zainteresowaniem ze strony kursantów cieszyły się ćwiczenia z samoobrony. Nie zabrakło także kursów sztuk walki, które każdy, kto kończy szkołę policyjna powinien mieć opanowaną w stopniu doskonałym.

Uczniowie uczestniczyli także w  innych  specjalistycznych zajęciach, które miały na celu przybliżenie problematyki związanej z pracą i służbą w policji.     

 W czasie trwania obozu przewidziano także  inne atrakcje - w tym zwiedzanie Wadowic, Pszczyny i Katowic, jak również wieczorne  seanse kinowe.

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab