Wtorek, 2 czerwca 2020r. · Imieniny: Erazma, Marianny
Celmet 1.02-
maski 23.04

. Mszana Dolna. Michał Liszka bierze pod lupę stronę internetową Urzędu Miasta

Net-Factory - 18.05.2020
13 lutego, 23:05    autor: mantosz   wyświetlenia: 10493

Radni i mieszkańcy mogą dostarczać materiały, gotowe artykuły i zdjęcia, jeśli chcą ich publikacji na stronie internetowej Urzędu Miasta - czytamy w odpowiedzi na zapytanie Michała Liszki. Radny już wielokrotnie zwracał uwagę na to, że na stronie internetowej brakuje aktualnych informacji, pokazujących życie miasta i jego mieszkańców.

- Proszę o informację, dotyczące kryteriów, które decydują o umieszczaniu reklam prywatnych firm na stronie internetowej Urzędu Miasta i dochodów z tym związanych. Prośby radnych o stworzenie kalendarza imprez czy promowania imprez lokalnych kulturowo-sportowych, organizowanych przez mieszkańców, mają decyzje odmowne. Tymczasem na stronie Urzędu Miasta promuje się plebiscyt (...) organizowany przez niemiecki koncern medialny – napisał w Michał Liszka.

Z odpowiedzi udzielonej przez burmistrz Annę Pękałę wynika, że Urząd nie ma sobie nic do zarzucenia. W poprzedniej kadencji na stronie internetowej ukazał się bowiem artykuł dotyczący tego samego plebiscytu. Michał Liszka zwrócił uwagę na brak informacji o akcjach charytatywnych organizowanych na terenie Mszany Dolnej. W odpowiedzi czytamy, że akcje te są na bieżąco promowane, a Urząd jest otwarty na współpracę ze wszystkimi, którzy chcą umieszczać materiały na stronie internetowej. 

Otwarte pozostaje pytanie: czy mieszkaniec, który chce przeczytać aktualny artykuł na stronie internetowej Urzędu Miasta, musi go sobie najpierw napisać sam? 

Zapytanie Michała Liszki i odpowiedź burmistrz Anny Pękały dostępne są poniżej. 

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab