Piątek, 10 lipca 2020r. · Imieniny: Filipa, Amelii
styczen mieszkania 28.05-28.06
Augustyn

. Mszana Dolna. W miejsce sygnalizacji świetlnej - rondo? Ta koncepcja jest całkiem realna

Net-Factory - 18.05.2020
19 lutego, 11:18    autor: pgrab   wyświetlenia: 46758

Powraca pomysł budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Kolbego, Orkana i Starowiejskiej w Mszanie Dolnej. Sygnalizacja świetlna, która do tej pory tam funkcjonuje, mogłyby zniknąć z centrum miasta.

Budowa ronda, to był jeden z dwóch problemów komunikacyjnych, które zostały poruszone na spotkaniu radnych powiatu limanowskiego, burmistrza Mszany Dolnej z marszałkiem województwa małopolskiego - Witoldem Kozłowskim.

- Marszałek jest jak najbardziej za tym przedsięwzięciem, tylko prosił o przedstawienie tego tematu w formie pisemnej. Pan marszałek ma również ekspertów, którzy są w stanie przedstawić konkretną koncepcję budowy tego ronda - wyjaśnia Janusz Potaczek, radny powiatu limanowskiego.

Były wójt Niedźwiedzia wspomniał również, że marszałek był zainteresowany budową drogi, który byałby taką mała obwodnicą Mszany Dolnej - poprowadzonej z ronda w Gronoszowej - ulicą Ogrodową do skrzyżowania ulicy Kolbego, Krakowskiej i Zakopiańskiej. Jest ona jak najbardziej możliwa do realizacji, zwłaszcza, że jest przygotowywana dokumentacja i koncepcja związana z przebudową linii kolejowej 104 z Chabówki do Nowego Sącza.

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab