Piątek, 10 lipca 2020r. · Imieniny: Filipa, Amelii
styczen mieszkania 28.05-28.06
Augustyn

. Przenosza. Zaryzykował własne życie, aby uratować ludzi z płonącego kempingu

Net-Factory - 18.05.2020
23 lutego, 11:33    autor: pgrab   wyświetlenia: 35485

Nie wiadomo jakby potoczyły się losy mieszkańców Przenoszy (gm. Dobra), gdyby nie pomoc ich sąsiada, który pomógł im opuścić płonący kemping. Mężczyzna zaalarmował służby mundurowe: straż, pogotowie i policję.

Sytuacja, która rozegrała się dzisiaj nad ranem w Przenoszy (gm. Dobra), jest trudna do opisania. To była chwila i moment, a akcja rozegrała się bardzo szybko.

O godz. 7. wybuchł pożar na jednej z posesji w tej miejscowości. Palił się niewielki kemping. W tym czasie mogło w nim przebywać, co najmniej kilka osób.

Ogień zauważył sąsiad posesji. Szybko zaalarmował służby mundurowe, a sam natychmiast ruszył z pomocą uwięzionym w kempingu osobom.

W międzyczasie na miejsce zdarzenia dotarli strażacy, a także ratownicy medyczni. Poszkodowane w pożarze osoby, zostały przetransportowane do szpitala w Limanowej.

- Życie tych kilku osób uratował ten właśnie mężczyzna. Gdyby nie sąsiad, który zobaczył ogień i wyniósł poszkodowanych ze środka płonącego budynku, nie wiadomo, jakby to wszystko się zakończyło - opowiada jeden ze świadków zdarzenia. 

Przyczyny i okoliczności zdarzenia, wyjaśniają policjanci, którzy dzisiaj rano, gdzie wybuchł pożar, prowadzili czynności śledcze.

Fot. OSP Skrzydlna

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab