Sobota, 5 grudnia 2020r. · Imieniny: Kryspina, Saby
alior bank
pralnia

Region. Nieoficjalnie. U obywatelki Francji, która mieszkała w Mszanie Górnej stwierdzono koronawirusa

Net-Factory - 18.05.2020
10 marca, 22:16    autor: pgrab   wyświetlenia: 192787

Choć, to jeszcze nie potwierdzona przez władze informacja, to jest duże prawdopodobieństwo, że u obywatelki Francji stwierdzono koronawirusa. Mieszkała ona w jednym z pensjonatów na terenie Mszany Górnej.

Źle się poczuła i dlatego zgłosiła się na oddział zakaźny szpitala w Myślenicach. Pierwotnie tylko z podejrzeniem koronawirusa, ale jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy okazało się, że u obywatelki Francji, która mieszkała w jednym z pensjonatów na terenie Mszany Górnej, stwierdzono koronawirusa.

Na oficjalną informację w tej sprawie pewnie będziemy musieli poczekać do jutra. W środę władze gminy Mszana Dolna mają podjąć decyzję o tym, czy nie zamknąć kilku szkół, ponieważ zachodzi podejrzenie, że Francuzka mogła mieć kontakt z osobami, które pracują w placówkach edukacyjnych.

Pensjonat, w którym przebywała obywatelka Francji został poddany kwarantannie. W sumie przebywa w nim 19 osób. Dzisiaj miejsce to patrolowały dwa radiowy policyjne. Świadków interwencji zdziwił fakt, że funkcjonariusze mają na twarzach tylko maseczki, ale nie mieli żadnych kombinezonów. Policjanci dozorują i co godzinę sprawdzają miejsce, w którym mieszkała Francuzka.

Dzisiaj próbowaliśmy się dowiedzieć drogą oficjalną, jak wygląda walka z koronawirusem w naszym regionie. Informacji na ten temat może udzielać do mediów tylko starosta limanowski. Skontaktować się z nim było bardzo trudno, bowiem dużo czasu Mieczysław Uryga spędził z wojewodą Zbigniewem Starcem. W telefonicznej rozmowie starosta tłumaczył, że sytuacja jest na tyle dynamiczna, że trudno w tej sprawie udzielić jakichkolwiek informacji. Nie wiemy i nie mamy żadnej wiedzy na temat tego, czy służby są przygotowane na taką okoliczność jak koronawirus.

Odnośnie przybliżonych danych statystycznych, co do sytuacji związanej z koronawirusem w naszym regionie kontaktowaliśmy się również z limanowskim sanepidem. Tam dowiedzieliśmy się, że informacje możemy uzyskać w Wojewódzkim Inspektoracie Sanitarnym w Krakowie. W mailowej odpowiedzi czytamy, że takie dane uzyskamy od wojewody.

Czekamy zatem na informację z biura prasowego wojewody małopolskiego. Chyba służby nie do końca zdawały sobie sprawę z tego, że nikomu nieznany wirus z Dalekiego Wschodu może nas tak szybko zaskoczyć. Oby tak jednak nie było.

Do tematu będziemy powracać.

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab