Piątek, 18 września 2020r. · Imieniny: Ireny, Józefa
szpital 2.09
max fasion

Niedźwiedź. Ucz się matematyki, nie wychodząc z domu! Świetny pomysł na czas nauki zdalnej

Net-Factory - 18.05.2020
19 marca, 13:47    autor: mantosz   wyświetlenia: 30850

Arietta Liberda-Draus, nauczycielka matematyki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Mszanie Dolnej, ciągle unowocześnia metody nauczania. Od wielu miesięcy, wraz z mężem, prowadzi lekcje online na kanale YouTube AjkaMAT. Jak mówi, nauka przez Internet nie zastąpi kontaktu z uczniem w szkole, ale może pomóc mu utrwalić, powtórzyć i lepiej zrozumieć różne zagadnienia matematyczne. Jest to idealna propozycja dla osób, które w czasie zawieszenia zajęć, muszą przygotowywać się do egzaminów w domu.

Arietta i Jarosław Drausowie zbudowali i rozwijają platformę kursów online z matematyki. Dzięki tym kursom uczniowie mogą pogłębiać swoją wiedzę matematyczną zarówno na poziomie szkoły średniej, jak i studiów. Na facebooku funkcjonuje grupa „Matura z Ajkamat”. Taka forma nauki zachęca do łamania barier i stereotypów, do poszukiwania nowych źródeł wiedzy.

- Dzięki nauce online uczeń może uczyć się gdzie chce i kiedy chce. Kiedyś myślałam, że wszelkie kursy organizowane online, gdzie nie ma narzuconego z góry tempa nauki, nie ma sprawdzianów stanu wiedzy, nie są w stanie nikogo zmobilizować do nauki. Bądźmy szczerzy, ciężko się czegoś uczyć, kiedy nikt nad nami nie stoi. Cóż, byłam w błędzie. Kiedy poszłam na studia, zrozumiałam, że nie uczymy się ani dla nauczycieli, ani dla rodziców, ani dla stopni. Uczymy się dla samych siebie. I albo do nauki się przyłożymy, albo nie. Sprawa jest banalnie prosta – z nauki online wynosisz tyle, ile chcesz – podkreśla Arietta Liberda-Draus.

- kanał Youtube: https://www.youtube.com/c/ajkamat
- fanpage: https://www.facebook.com/AjkaMatLetsDoIt/
- portal edukacyjny: https://ajkamat.pl/

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab