Piątek, 18 września 2020r. · Imieniny: Ireny, Józefa
Cs
max fasion

Region. 60-letnia kobieta "na kwarantannie" chciała wyjechać do Niemiec. Zatrzymano ją, gdy wsiadała do autokaru

Net-Factory - 18.05.2020
22 marca, 08:04    autor: pgrab   wyświetlenia: 33461

Wczoraj krakowscy policjanci szukali kobiety, która oddaliła się z domowej kwarantanny na Ruczaju. Mundurowi zlokalizowali 60-latkę i zatrzymali ją na dworcu w Krakowie gdy wsiadała do autokaru, który miał jechać do Niemiec. Zostanie wobec niej skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci przypominają, że funkcjonariusze Policji wyciągają konsekwencje wobec osób łamiących zasady kwarantanny domowej (również służby sanitarne mogą ukarać osoby niestosujące się do obowiązku izolacji). Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo i apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń.

Liczba sprawdzonych w Małopolsce przez policjantów adresów kwarantanny domowej przekroczyła 4200 (pod takim adresem jest czasem kilka osób objętych kwarantanną). Około 1,5 % skontrolowanych osób nie była obecnych w miejscu zamieszkania.

Dzisiaj planujemy sprawdzić ponad 5000 adresów kwarantanny domowej. Stwierdzono już kilka przypadków naruszenia zasad kwarantanny. W godzinach południowych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej sprawdzając miejsca kwarantanny ujawnili trzy przypadki złamania nakazu izolacji w miejscu zamieszkania. Jedną osobę funkcjonariusze zastali na parkingu - miała zamiaru zrobienia zakupów, inna osoba opuściła miejsce zamieszkania i poszła do sąsiada, a kolejna na umówioną wizytę do szpitala. Po interwencji mundurowych osoby wróciły do miejsca zamieszkania.

Pamiętajmy o tym, że jeśli wróciliśmy z zagranicy również mamy obowiązek poddania się kwarantannie. Brak produktów spożywczych (a tym bardziej chęć odwiedzenia znajomych) nie usprawiedliwia możliwości narażenia innych osób na utratę życia lub zdrowia. Gdy nie mamy produktów żywnościowych dzwońmy po pomoc do rodziny, znajomych, sąsiadów czy do gminnych ośrodków pomocy społecznej. Można poczekać na przyjazd kontrolujących policjantów - mundurowi przekazują uzyskane informacje do miejskich/powiatowych ośrodków pomocy społecznej lub powiatowych centrów zarządzania kryzysowego, których zadaniem jest udzielenie takiej pomocy.

Źródło:malopolska.policja.gov.pl

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab