Czwartek, 9 kwietnia 2020r. · Imieniny: Marii, Marcelego
Celmet 1.02-
GOLDROP

Limanowa. Był na kwarantannie. Uciekł ze szpitala w Gdańsku. W areszcie naszej komendy oczekuje na wyniki testu

Net-Factory - 12.02.2020
23 marca, 11:42    autor: pgrab   wyświetlenia: 10126

Policjanci zatrzymali w Makowie Podhalańskim mężczyznę, który uciekł ze szpitala w Gdańsku i miał być poddany kwarantannie. 24-letni mężczyzna przebywa w areszcie Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

W piątek wczesnym porankiem ze szpitala w Gdańsku uciekł 24-letni pacjent. Z zawiadomienia złożonego przez lekarza, wynikało mężczyzna miał objawy jak w przypadku zakażenia koronawirusem. Pobrano zatem od niego krew do badań  lecz mężczyzna zbiegł przed otrzymaniem wyniku a powinien przebywać w kwarantannie. Takie nieodpowiedzialne zachowanie 24-latka mogło narazić inne osoby na zakażenie. Były praktyczne i formalne podstawy do traktowania uciekiniera jak podejrzewanego o sprowadzenie  niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez powodowanie  zagrożenia epidemiologicznego.

Zbieg był poszukiwany w całym kraju. W toku czynności małopolscy policjanci otrzymali informację o taksówce, którą mógł  poruszać się 24-letni mieszkaniec Rumii. Samochód ten został zauważony na drodze krajowej w Makowie Podhalańskim i od razu został zatrzymany przez suską drogówkę. Następnie policjanci z makowskiego komisariatu, ubrani w odpowiednie kombinezony ochronne zatrzymali pasażera taksówki. Przy czym obok niego,  na tylnym siedzeniu samochodu ujawnili i zabezpieczyli maczetę. 

- 24-latek trafił do pomieszczeń dla  zatrzymanych w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej, gdzie znajdują się specjalnie przystosowane pomieszczenia dla osób, które powinny być izolowane ze względów zdrowotnych. Oczekujemy na wynik jego testu i dyspozycje ze strony służby zdrowia i pomorskiej Policji co do dalszego postępowania z mieszkańcem Rumi - mówi Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Przeprowadzana przez suskich policjantów interwencja pokazuje skuteczne działania Policji w przypadku osoby nieprzestrzegającej przepisów i zaleceń sanitarnych. Interwencja została przeprowadzona z zachowaniem wszelkich dostępnych środków bezpieczeństwa, zarówno dla samych interweniujących policjantów, jak i dla innych osób. 

Źródło: malopolska.policja.gov.pl, Fot:Mateusz Wilczek - Sucha24.pl

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab