środa, 5 sierpnia 2020r. · Imieniny: Marii, Stanisławy
mzgk
ncs 20.07

Dobra. Benedykt Węgrzyn: - Życzę całej rodzinie z Chyszówek wytrwałości i siły w tych trudnych dniach

Net-Factory - 18.05.2020
23 marca, 19:12    autor: pgrab   wyświetlenia: 55430

- Trzeba to nagłaśniać, żeby ludzie wiedzieli, że jest zagrożenie. Ja bym się prędzej śmierci spodziewał niż tej choroby w moim domu - mówił Pan Stanisław Rusnak z Chyszówek, z którym dzisiaj rozmawiał Bendykt Węgrzyn, wójt Dobrej.

Informacja o pierwszym przypadku zarażenia koronawirusem w powiecie limanowskim pojawiła się przed południem.

O godz. 18.30, Bendykt Węgrzyn, wójt Dobrej opublikował na swoim profilu facebookowym informację, że chodzi o jedną z mieszkanek gminy Dobra, a konkretnie mieszkankę Chyszówek.

(...) "Trzeba to nagłaśniać, żeby ludzie wiedzieli, że jest zagrożenie. Ja bym się prędzej śmierci spodziewał niż tej choroby w moim domu - mówił Pan Stanisław. - A żona zaraziła się na szpitalnym łóżku."

Rozmawiałem przed chwilą z Panem Stanisławem Rusnakiem mieszkańcem Chyszówek, u którego żony doszło do zarażenia koronawirusem. Pan Stanisław zgodził się na ujawnienie swoich danych osobowych - czytamy na profilu facebookowym wójta Dobrej.

Jak podaje Pan Stanisław, jego żona była pacjentką Centrum Medycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie wśród personelu stwierdzono osoby zarażone koronawirusem. We środę 18 marca wróciła do domu, skąd w czwartek została przewieziona do szpitala w Limanowej. Niestety w niedzielę okazało się, że jest zarażona koronawirusem. Co ciekawe, chorobę przechodzi bezobjawowo, choć jest stan zdrowia z innych przyczyn wymaga hospitalizacji.

Życzę całej rodzinie Rusnaków z Chyszówek wytrwałości i siły w tych trudnych dniach. A całą społeczność wsi Chyszówki i całą Jurkowską Parafię proszę o modlitwę i wsparcie dla rodziny Pana Stanisława.

Zwracam się do Państwa z gorącym apelem! Zostańcie w domu! Ograniczcie kontakty z rodziną, z sąsiadami do niezbędnego minimum. Nie chodźcie na zakupy całymi rodzinami!

To już nie dzieje się gdzieś na świecie daleko od nas. To dzieje się tu i teraz, obok nas. To realne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Nie dopuśćmy do sytuacji, by wirus rozprzestrzenił się w naszym najbliższym otoczeniu. Potraktujmy polecenia Ministerstwa Zdrowia i Sanepidu wyjątkowo poważnie. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i nasze rodziny! (...) - tak kończy swój wpis na facebooku wojt Dobrej - Benedykt Węgrzyn.

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab