Piątek, 18 września 2020r. · Imieniny: Ireny, Józefa
Cs
max fasion

Sądecczyzna. W sprawdzaniu osób objętych kwarantanną od dzisiaj policjantom pomagają żołnierze

Net-Factory - 18.05.2020
25 marca, 11:26    autor: pgrab   wyświetlenia: 6905

Policjanci z Nowego Sącza i z terenu powiatu nowosądeckiego od 11 marca sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną faktycznie przebywają pod wskazanym adresem. Liczba takich osób stale rośnie, dlatego od 25 marca do pomocy funkcjonariuszom dołączyli żołnierze 6 Brygady 16 Batalionu Powietrzno-Desantowego z Krakowa.

Codzienne sprawdzenia i kontakt telefoniczny z osobami odbywającymi kwarantannę mają na celu nie tylko sprawdzenie, czy osoba nią objęta stosuje się do jej zasad. Funkcjonariusze zbierają też informacje czy mieszkańcy Sądecczyzny nie potrzebują wsparcia lub pomocy, a w przypadku wystąpienia takich sytuacji przekazują informację do służb, które takiej pomocy im udzielą, np. do ośrodków pomocy społecznej, służb sanitarnych, wojewody.

Wizyta funkcjonariuszy to tylko jedna z form sprawdzenia, czy osoby objęte kwarantanną stosują się do jej zasad. Policjanci zbierają informacje na ten temat na wiele różnych sposobów. Osoby objęte kwarantanną wykorzystują też aplikację „Kwarantanna domowa”. Niezależnie od przepisów prawnych, wszyscy objęci kwarantanną powinni pamiętać, jaka odpowiedzialność na nich ciąży - nie dochowując jej zasad, mogą w pośredni sposób przyczynić się do czyjejś śmierci.

Zdjęcie przedstawia miejsce ilustracyjne/ KMP Nowy Sącz

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab