Piątek, 18 września 2020r. · Imieniny: Ireny, Józefa
Cs
ncs 20.07

Region. Przeczytaj apel pracowników i pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Każdy może pomóc

Net-Factory - 18.05.2020
25 marca, 22:03    autor: mantosz   wyświetlenia: 24719

Oddział Onkologii i Hematologii w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie pracuje bez ograniczeń. Diagnozowane są kolejne dzieci z podejrzeniem choroby nowotworowej oraz kontynuowane jest leczenie pacjentów z wcześniej rozpoznanymi nowotworami. Z dzieckiem przyjętym na oddział pozostaje jeden opiekun, który nie może wychodzić poza szpital i swobodnie się przemieszczać.

Zarząd Fundacji „Wyspy Szczęśliwe”, zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie działań na rzecz Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, zmierzających do zmniejszenia ryzyka zakażenia nowym koronawirusem, w tym wsparcia kosztów zakupu posiłków dla opiekunów pacjentów kliniki oraz osób pracujących co najmniej 12 godzin.

W celu zmniejszenia ryzyka zakażenia (ograniczenie wyjścia poza oddział i kontaktów z innymi osobami) kierownictwo kliniki podjęło decyzję zakupu posiłków dla opiekunów dzieci, a także dla lekarzy dyżurnych oraz pielęgniarek pracujących w trybie 12-godzinnym. Szacunkowy koszt tego przedsięwzięcia to około 90 tysięcy złotych miesięcznie. Przewidujemy, że zwiększony reżim sanitarny potrwa co najmniej do końca maja.

Potrzebne są również środki finansowe na zakup nowoczesnego aparatu do skutecznej i szybkiej dezynfekcji. W obecnej sytuacji epidemiologicznej konieczny będzie zakup odpowiedniego sprzętu do dekontaminacji pomieszczeń gazową formą nadtlenku azotu - opartego na technologii STERIS VHP®. Jest to nie tylko najszybsza, ale też najskuteczniejsza metoda w walce z mikroorganizmami i wirusami. Urządzenie umożliwia szybkie wykonanie jednej z najbardziej podstawowych czynności w obecnej sytuacji epidemiologicznej – dezynfekcji. Pomieszczenie, w którym badana jest osoba chora lub z podejrzeniem zakażenia oraz cała znajdująca się w nim aparatura, muszą być dokładnie odkażone przed wprowadzeniem kolejnego pacjenta, a przy użyciu obecnie dostępnych metod procedura ta trwa aż 45 minut! Niestety, w wielu przypadkach czas ten jest zbyt długi i niemożliwe jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania poszczególnych jednostek szpitala, na przykład pracowni komputerowej, w której wykonywane są badania pacjentów szpitala oraz zgłaszających się w trybie ambulatoryjnym. Koszt takiego sprzętu to 270 000 zł.

Brakuje także szybkich i wiarygodnych testów diagnostycznych w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W zwalczaniu tego wirusa istotne jest również dysponowanie na szeroką skalę szybkimi testami diagnostycznymi. Nie potrafimy w tej chwili jeszcze określić, jakiego rzędu byłyby koszty zakupu takich testów.

Ponadto zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc w pozyskaniu maseczek (maski chirurgiczne oraz typu FFP2 i FFP3), płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni oraz rękawiczek, okularów ochronnych i innych niezbędnych artykułów.

W przypadku pozytywnych decyzji w sprawie dofinansowania zakupu niezbędnego sprzętu, uprzejmie prosimy o przekazanie przeznaczonych środków finansowych na konto Fundacji Na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową „Wyspy Szczęśliwe” - PKO BP IO Kraków nr 83 1020 2892 0000 5302 0150 8522.

Wyrażamy niezmierną wdzięczność za okazaną pomoc w imieniu chorych dzieci, ich rodziców oraz personelu Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym.

Prof. dr hab. med. Walentyna Balwierz

Kierownik Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej

Dr Katarzyna Garus

Prezes Fundacji

Na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową

,,Wyspy Szczęśliwe,,

 

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab