Piątek, 10 lipca 2020r. · Imieniny: Filipa, Amelii
styczen mieszkania 28.05-28.06
Augustyn

Niedźwiedź. Wojewoda zmienia termin wyborów uzupełniających. Jutro sesja rady gminy w rękawiczkach i za zamkniętymi drzwiami

Net-Factory - 18.05.2020
26 marca, 10:45    autor: pgrab   wyświetlenia: 3953

Piotr Ćwik, wojewoda małopolski, w związku z epidemią koronawirusa, postanowił zmienić termin wyborów uzupełniających w gminie. Miały się one odbyć się w najbliższą niedzielę. Jutro też radni gminy wezmą udział w obradach sesji.

Nowy termin wyborów uzupełniających został wyznaczony na niedzielę 19 kwietnia. Do głosowania mają pójść mieszkańcy okręgu nr 15, które obejmują następujące sołectwa: Podobin (część): osiedla; Potaczki, Adamczyki, Wieś, Niedojady, Moskały, Piwowary, Smaciarze, Lipówka.

Jutro odbędzie się również sesja rady gminy Niedźwiedź. Rozpocznie się ona o godz. 14. 

(...) Z związku z ogłoszeniem stanu epidemii i zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa postanawiam wprowadzić nadzwyczajne środki ostrożności dla wszystkich uczestników XVII Sesji Rady Gminy zwołanej  na dzień 27 marca 2020 rok tj. piątek o godz.14.00.

Aby ograniczyć ilość osób, na sesję zostały zaproszone tylko osoby związane z podejmowaniem uchwał. Posiedzenie Rady będzie się odbywać przy drzwiach zamkniętych, bez udziału mieszkańców i zaproszonych gości. Radnym źle się czującym, mającym objawy grypopochodne (kaszel, kichanie, temperatura) zalecam pozostanie w domu i uczestniczenie w obradach w trybie on-line, jednak bez możliwości głosowania.  
            Każdy wchodzący będzie poddany badaniu temperatury oraz  poproszony o nałożenie rękawic jednorazowych. Apeluję o to, aby nie gromadzić się przed budynkiem oraz w holu i  nie podejmować  zbędnych dyskusji. Na salę wchodzimy pojedynczego i zajmujemy uprzednio przygotowane miejsca z imienną rezerwacją.

            Zrezygnowałem z serwisu kawowego, aby ograniczyć przemieszczanie się po Sali. Każdy radny będzie miał przygotowany napój oraz urządzenie do głosowania w miejscu przypisanym do swojego nazwiska. Zachowujemy odległość względem siebie min. 2,5 m.

            Po zakończeniu obrad i wejściu z budynku zdejmujemy rękawice i wyrzucamy je do specjalnego pojemnika. Przypominam, że wszystkie materiały związane z sesją znajdują się w systemie ,,Sesja”, a wątpliwości i zapytania proszę kierować do Wójta bądź Biura Rady mailowo lub telefonicznie. Jednocześnie rekomenduje aby wszystkie prace komisji odbywały się zdalnie. Bardzo proszę o zastosowanie się do powyższych zaleceń.

Sesja jest zamknięta jednak jawność obrad zostawanie zagwarantowana przez przekaz Online (...) - czytamy na stronie urzędowej gminy.

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab