Czwartek, 9 kwietnia 2020r. · Imieniny: Marii, Marcelego
Celmet 1.02-
GOLDROP

Region. Mieszkańcy organizują zbiórkę na wsparcie Limanowskiego Szpitala

Net-Factory - 12.02.2020
26 marca, 19:19    autor: dbogacz   wyświetlenia: 32877

Oddolna inicjatywa mieszkańców Limanowej. A zaczęło się w internecie, gdzie zainicjowano zbiórkę pieniędzy na wsparcie Szpitala Powiatowego w Limanowej. Jak mówią, ci którzy akcję rozpoczęli, pieniądze mogą się przydać na zakup sprzętu medycznego oraz środków ochronnych dla ratowników, którzy pracują w limanowskiej placówce.

Zbiórka środków finansowych na wsparcie dla Szpitala Powiatowego w Limanowej, została zainicjowana przez Piotra Musiała, radnego miejskiego limanowskiego samorządu.

- Mając na uwadze obecną sytuację oraz realizując cele naszego "Stowarzyszenia Przyjaciół Sowlin", chcemy wesprzeć nasze lokalne służby, w tym limanowski szpital, w walce z epidemią koronawirusa - tłumaczy Piotr Musiał.

- Akacja jest spontaniczna. Wczoraj, przeglądając media społecznościowe, które informują nas o sytuacji w naszym kraju, a także Europie, postanowiłem zorganizować zrzutkę w sieci. Mam nadzieję, że ta inicjatywa, spotka się z dużym odzewem ze strony mieszkańców regionu. Chodzi o zdrowie wszystkich mieszkańców powiatu limanowskiego.  Mam nadzieję, że zebrane w ten sposób środki, pomogą szpitalowi w tych trudnych chwilach - zaznacza Piotr Musiał, inicjator akcji zbiórki w internecie.

Chętnych do wsparcia tej inicjatywy nie brakuje. Już po kilku godzinach, od jej rozpoczęcia udało się zebrać kilka tysięcy złotych. W całości trafią one na konto szpitala w Limanowej. Zachęcamy i my do wzięcia udziału w akcji.

- Myślę, że społeczeństwo limanowszczyzny i powiatu limanowskiego wesprze tę inicjatywę - podkrśla Piotr Musiał.

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab