Niedziela, 12 lipca 2020r. · Imieniny: Jana, Gwalberta
styczen mieszkania 28.05-28.06
Augustyn

Limanowa. Drugi przypadek koronawirusa w powiecie. Lek. Andrzej Gwiazdowski: - Sanepid sprawdza, gdzie mężczyzna mógł się zarazić

Net-Factory - 18.05.2020
28 marca, 12:30    autor: pgrab   wyświetlenia: 120024

Starszy mężczyzna był pacjentem oddziału chorób wewnętrznych szpitala limanowskiego. Po przeprowadzonych badaniach został wypisany. Do szpitala zgłosił ponownie, gdy poczuł się źle i zaczął odczuwać bóle w klatce piersiowej.

W naszym powiecie został ujawniony drugi przypadek koronawirusa. Stwierdzono go u starszego mężczyzny. Przebywał on w szpitalu, w tym samym czasie gdy, tam leczyła się kobieta, u której zdiagnozowano COVID-19.

Teraz trwa dochodzenie, które ma wyjaśnić czy do zakażenia mogło dojść w tym samym czasie. Ma, to wyjaśnić dochodzenie, które przeprowadzi limanowski sanepid.

- Ten pacjent, zgodnie z decyzją sanepidu po wykryciu zakażenia koronawirusem u pacjentki, która przebywała w Krakowie w szpitalu, był wypisany pierwszego dnia. To była decyzja sanepidu i wynikała ona z tego, że pacjent nie miał kontaktu, z tą chorą. Zgodnie też z zaleceniami sanepidu, ten mężczyzna został objęty kwarantanną - tłumaczy lek. Andrzej Gwiazdowski, dyrektor ds. lecznictwa szpitala w Limanowej.

Mężczyzna został przetransportowany na oddział zakaźny do szpitala w Krakowie.

Rozmowa z lek. Andrzejem Gwiazdowskim, dyrektorem ds. lecznictwa szpitala w Limanowej, do obejrzenia na naszej stronie internetowej.

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab