środa, 27 maja 2020r. · Imieniny: Jana, Juliusza
Celmet 1.02-
okna 15.05-15.06

Ćwilin/Beskid Wyspowy. Ktoś miał wysyłać sygnały latarką. Przez pięć godzin służby mundurowe przeszukiwały masyw góry

Net-Factory - 18.05.2020
01 kwietnia, 14:49    autor: pgrab   wyświetlenia: 10565

Wczoraj wieczorem, kilka minut przed godz. 21. Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie wysłało zgłoszenie do naszych służb o możliwej potrzebie udzielenia pomocy na Ćwilinie w Beskidzie Wyspowym.

(...) Osoba zgłaszająca miała widzieć sygnały świetlne na północnych zboczach góry, sugerujące wzywanie pomocy. Z uwagi na niejednoznaczną sytuację zapadła decyzja o sprawdzeniu zgłoszenia - czytamy na facebookowej stronie Podhalańskiego Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Trwające do godz. 2. w nocy poszukiwania w terenie doprowadziły do ustalenia źródła światła - prawdopodobnie pochodziło ono od osoby przebywającej nocą w środku lasu...

Działania zakończono po godz. 2 w nocy. W ich czasie padał śnieg, był silny mróz i spore oblodzenie. W akcji wzięło udział blisko 20 osób z różnych służb, kolejne 10 ratowników było w gotowości do dalszych działań (...).

Na miejscu oprócz kilkunastu ratowników GOPR pracowała policja oraz PPSP w Limanowej. Strażacy quadem i samochodem trenewym penetrowali masyw Ćwilina.

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab