środa, 27 maja 2020r. · Imieniny: Jana, Juliusza
bdart 03.05.
okna 15.05-15.06

Region. Kilka kontroli w ciągu dnia i surowe konsekwencje za złamanie zasad kwarantanny. Policja wydała komunikat w tej sprawie

Net-Factory - 18.05.2020
01 kwietnia, 14:40    autor: mantosz   wyświetlenia: 35160

Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać w miejscu kwarantanny i stosować się do zaleceń służb sanitarnych! W związku z trwającą epidemią i rosnącą liczbą osób, które nie przestrzegają zasad kwarantanny, policja będzie kontrolować osoby poddane kwarantannie nawet po kilka razy dziennie. Kontroli stosowania się do obowiązku kwarantanny będą również poddane osoby, które korzystają z aplikacji kwarantanna domowa.

Policja przypomina, że w związku z wejściem w życie obostrzonych przepisów, dotyczących grupowania się, funkcjonariusze będą sprawdzać miejsca, gdzie dochodzi do spotkań. Celem tych działań jest bezpieczeństwo sanitarne wszystkich mieszkańców i spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Kontakty z innymi osobami należy ograniczyć do minimum.

Komenda Powiatowa Policji apeluje: „Pamiętajmy! Nie przestrzegając kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób! Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych! Solidaryzujmy się z całym społeczeństwem, przystępując do akcji #zostanwdomu.”

źródło: KPP w Limanowej

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab