Poniedziałek, 1 czerwca 2020r. · Imieniny: Jakuba, Konrada
Celmet 1.02-
okna 15.05-15.06

Mszana Dolna. O co pytali mieszkańcy? Już jutro burmistrz Anna Pękała udostępni odpowiedzi

Net-Factory - 18.05.2020
09 kwietnia, 12:07    autor: mantosz   wyświetlenia: 4610

W piątek o godz. 12.00 burmistrz Anna Pękała udostępni na swoim oficjalnym profilu nagranie z odpowiedziami na pytania od mieszkańców. W sumie wpłynęło 27 pytań, z czego 10 od naszej redakcji, a 13 za jej pośrednictwem. - Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania – deklaruje Anna Pękała.

Nasza redakcja pytała panią burmistrz o działania Komitetu Rewitalizacji. Jakie konkretne propozycje zintegrowanych działań na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeni i gospodarki przygotował do tej pory? Zapytaliśmy również o sposób organizowania pracy zdalnej miejskich urzędników. Wielu czytelników zwraca uwagę na długie oczekiwanie na odpowiedź. Liczymy więc na określenie, jakie standardy obsługi klienta stosuje się w mszańskim magistracie. Prosiliśmy też o przybliżenie propozycji miasta dla lokalnych przedsiębiorców, zmagających się z kryzysem; podanie pomysłów na  promocję Mszany Dolnej w związku problemami branży turystycznej oraz danych dotyczących dostępu do Internetu w kontekście nauki zdalnej. Zapytaliśmy, czy Urząd Miasta złożył wniosek o dofinansowanie zakupu laptopów i tabletów na realizację zdalnego nauczania; w jaki sposób monitorowana jest sytuacja na lokalnym rynku pracy i czy miasto przygotowane jest na spadek dochodów w związku z kryzysem gospodarczym. Prosiliśmy również o informację na temat dotychczasowych działań podejmowanych w związku epidemią (np. dezynfekcję miejsc publicznych), planów dotyczących Dni Mszany Dolnej, programów proekologicznych oraz płatnych parkingów.

Za naszym pośrednictwem burmistrz Anna Pękała otrzymała pytania dotyczące modernizowanego stadionu - kwestie techniczne, wyposażenie, rozwój lekkoatletyki w mieście, zasady korzystania z obiektu oraz sposób zarządzania. Czytelnicy pytali również o opracowanie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta. Uchwała została podjęta w lutym 2019 r., lecz do tej pory nie został ogłoszony przetarg.

Na liście pytań znalazły się także zagadnienia związane z organizacją ruchu drogowego, funkcjonowaniem PSZOK-u, pomysłami na usunięcie lub ograniczenie na górskich szlakach quadów i crossów oraz planami na rozwój miasta.

źródło: oficjalny profil Burmistrz Miasta Mszana Dolna, Anny Pękały; oprac. MAG

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab