Czwartek, 28 stycznia 2021r. · Imieniny: Walerego, Radomira
matras pizza
gold drop medal

Kasina Wielka. Weronika i Karolina, biegaczki narciarskie z Beskidu Wyspowego dbają o formę fizyczną i nie zapominają o nauce

Net-Factory - 18.05.2020
26 kwietnia, 14:32    autor: jbudacz   wyświetlenia: 9504

Martin Bajcicak został trenerem żeńskiej kadry w biegach narciarskich. - Jeszcze nie miałyśmy okazji poznać nowego trenera, ale pewnie, kiedy sytuacja z epidemią się uspokoi, będzie taka okazja - mówi Weronika Kaleta, narciarka z Kasiny Wielkiej.

Weronika oraz jej siostra Karolina nie próżnują i nawet w czasie pandemii ostro trenują.

- Trenujemy w domu w miarę możliwości. Wykonujemy przede wszystkim ćwiczenia siłowe, aby utrzymać formę fizyczną. Sytuacja dla nas się zmieniła, kiedy można było już swobodnie wyjść do lasu. Po naszych najbliższych górkach biegamy, a dla wzmocnienia treningu jeździmy na nartorolkach i rowerach - mówi Weronika Kaleta.

Dla sióstr z Kasiny Wielkiej to był w miarę dobry sezon, choć nie w pełni wykorzystany ze względu na brak śniegu. Kilka startów było udanych, a jak podkreśla Karolina, to dla niej cały czas nauka, która w przyszłości na pewno zaowocuje jeszcze lepszymi wynikami.

­- Sezon możemy uznać za udany. Na pewno z siostrą zrobiłyśmy progres, a to w tej chwili jest dla nas najważniejsze. Uczymy się i ciężko pracujemy. W sporcie trzeba być cierpliwym, a wyniki z czasem przyjdą - zaznacza Karolina Kaleta.

Narciarki z Kasiny Wielkiej, oprócz dbania o fizyczną i sportową formę, nie zapominają o nauce, którą obecnie wykonują zdalnie.

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab