środa, 18 maja 2022r. · Imieniny: Feliksa, Aleksandry
ddd 23.02
flector

Mszana Górna. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 oraz schola "Cantus" śpiewają i grają dla Jana Pawła II

Net-Factory - 18.05.2020
16 maja, 14:31    autor: mantosz   wyświetlenia: 18443

Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mszanie Górnej oraz schola „Cantus”, działająca przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mszanie Górnej przygotowali własną aranżację „Barki” - ulubionej pieśni oazowej Ojca Świętego.

Zamiast szkolnej akademii powstało nagranie, w które zaangażowało się wiele osób. Każdy wykonawca nagrywał się indywidualnie w domu, a następnie przesyłał materiał do zmontowania.

- W naszej szkole i parafii jest wielu uczniów uzdolnionych muzycznie, uczęszczają do szkół muzycznych, kochają muzykę i śpiew. Zamysł stworzenia aranżacji „Barki” z okazji 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka w mojej głowie zrodził się już jakiś czas temu. Koronawirus pokrzyżował nam jednak plany. Jest to pierwsza tego typu próba, swoisty eksperyment, wszystkie materiały były nagrywane zdalnie przez amatorów, dzieci i dorosłych w różnym wieku, na różnym sprzęcie. Ogrom pracy i poświęconego czasu przez wszystkich – mówi inicjatorka nagrania, Ewelina Płachczyńska-Struś.

Montażem kilkudziesięciu ścieżek dźwiękowych zajęła się Małgorzata Flig. W nagraniu można również usłyszeć piątą zwrotkę „Barki”, do której tekst ułożył ks. bp Józef Zawitkowski już po śmierci Jana Pawła II.

- W nasze przedsięwzięcie bardzo zaangażowali się rodzice, bez których z pewnością by się to nie udało. Bardzo serdecznie im dziękuję za pomoc, za to, że wspierają nas we wszystkich działaniach, „dodają skrzydeł”. Szczególne podziękowania kieruję do pani Małgorzaty Flig, która bezinteresownie poświęciła czas i włożyła ogrom pracy w to, by nasz projekt uzyskał kszałt, jaki możemy oglądać – podkreśla Ewelina Płachczyńska-Struś. 

źródło: Szkoła Podstawowa nr 2 w Zespole Szkole i Przedszkola w Mszanie Górnej, oprac. MAG

allmedica pasek na dole
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab