Piątek, 18 września 2020r. · Imieniny: Ireny, Józefa
Cs
ncs 20.07

Mszana Dolna. - 100. rocznica urodzin Jana Pawła II to wezwanie do braterstwa i pojednania - mówił ks. Jerzy Raźny podczas uroczystej mszy św.

Net-Factory - 18.05.2020
18 maja, 19:01    autor: dbogacz   wyświetlenia: 18214

Z inicjatywy dyrektor Janiny Flig i Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łostówce 100. rocznicę urodzin obchodzono podczas uroczystej mszy św. Liturgia była sprawowana również w intencji mieszkańców Mszany Dolnej. Wzięli w niej udział burmistrz Anna Pękała oraz radni. Oprawę nabożeństwa przygotowali uczniowie, rodzice i nauczyciele ze szkoły w Łostówce. Zagrała kapela "Łostowianie".

Uczniowie z Łostówki co rok,18 maja, wyjeżdżali do Wadowic, gdzie wspólnie z innymi społecznościami szkolnymi świętowali urodziny swojego patrona. Tym razem, z powodu epidemii, nie mogli pojechać do miasta, w którym urodził się Karol Wojtyła. Do uroczystości przygotowywali się poprzez platformę edukacyjną, przypominając sobie najważniejsze fakty z życia Jana Pawła II. Wykonali również kartki urodzinowe. 

Ze wzgledu na znaczenie św. Jana Pawła II dla Polaków oraz doniołość rocznicy także władze miasta włączyły się w świętowanie. 

Ks. Jerzy Raźny, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła otrzymał życzenia z okazji 40-lecia święceń kapłańskich. 

Po mszy św. odbył się krótki koncert. Dla mieszkańców Mszany Dolnej i Łostówki, a także wszyskich, którzy uczestniczyli w uroczystości poprzez transmisję, zagrała i zaśpiewała kapela "Łostowianie" w składzie: Dariusz Chorągwicki, Patrycja Dudzik, Maria Flig, Patrycja Kowalczyk, Tomasz Łabuz, Dorota Potaczek oraz Joanna Potaczek. 

Zachęcamy do obejrzenia relacji.

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab