Piątek, 18 września 2020r. · Imieniny: Ireny, Józefa
szpital 2.09
pralnia

Mszana Dolna. Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał Miejskiej Bibliotece prawie 300 tys. zł na dofinansowanie robót budowlanych

Net-Factory - 18.05.2020
22 maja, 15:15    autor: mantosz   wyświetlenia: 14823

Trwają prace przy przebudowie Miejskiej Biblioteki w Mszanie Dolnej w Centrum Wiedzy, Kultury oraz Życia Społecznego. 14 maja Zarząd Województwa Małopolskiego podjął uchwałę o przyznaniu środków PFRON w wysokości 296 928,99 zł na dofinansowanie robót budowlanych obejmujących przystosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace te mają być zrealizowane w 2020 r.

Po koniecznej rozbiórce dachu i jednej kondygnacji budynku, który powstał w latach 80., widać postęp prac. Wewnątrz powstały już m.in. nowe ścianki działowe, szyb na windę oraz klatka schodowa. 

Jaki wygląd ma przybrać budynek, który przez wiele lat szpecił tę część Mszany Dolnej, można zobaczyć na wizualizacjach trzech pomieszczeń. Są to: hol z obsługą czytelników z czytelni i wypożyczalnia dla dorosłych; tzw. czytelnia letnia, będąca połączeniem działu dla dzieci z wypożyczalnią dla dorosłych oraz czytelnia dla dzieci połączona z kącikiem malucha. Projekt przygotował inż. Ryszard Golenia. 

Inwestycję wykonuje jest Firma Budowlana "Sikora" z Nowego Targu za 3 014 474, 57 zł. 

źródło: Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej, oprac. MAG

fot. Karina Wargocka

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab