Niedziela, 12 lipca 2020r. · Imieniny: Jana, Gwalberta
styczen mieszkania 28.05-28.06
Augustyn

Pisarzowa. Z sieci do dzieci, czyli pomysł na ,,Bajkowy Dzień Dziecka"

Net-Factory - 18.05.2020
01 czerwca, 11:20    autor: pgrab   wyświetlenia: 7394

Z okazji Dnia Dziecka, Biblioteka Publiczna w Starej Wsi przygotowała dla najmłodszych bajkową niespodziankę. Z powodu epidemii część zaplanowanych imprez została odwołana, a kulturowa działalność instytucji została przeniesiona do sieci, stąd pomysł na ,,Bajkowy Dzień Dziecka", który można zobaczyć i posłuchać w Internecie.

Do współpracy Biblioteka zaprosiła Wójta Gminy Limanowa - Jana Skrzekuta oraz utalentowaną aktorkę z Męciny - Katarzynę Konieczną. Wiersze i bajki czytały także bibliotekarki: Małgorzata Cięciel oraz Krystyna Trzupek, a także dyrektor biblioteki - Jacenty Musiał. ,,Lokomotywa", ,,Pan Tralaliński", ,,Entliczek-Pentliczek", ,,Sum", ,,Koziołeczek" te i inne utwory największych polskich klasyków królowały na ,,bibliotecznych salonach".

Video relację można zobaczyć na naszym portalu oraz stronie internetowej Gminy Limanowa. Zapraszamy wszystkie dzieci oraz życzymy im w tym dniu, spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń. Najmłodszych Czytelników, po długiej przerwie, zapraszamy także do odwiedzania naszych filii.

Biblioteczne półki pełne są bajkowych nowości dla dzieci w każdym wieku. Katarzyna Konieczna - aktorka i śpiewaczka operowa z Męciny. Tytuł magistra sztuki uzyskała na Wydziale Wokalno - Aktorskim Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, w klasie prof. Beaty Zawadzkiej-Kłos.

Debiutowała w roku 2010 na scenie Opery NOVA rolą Barbariny w spektaklu studenckim „Wesele Figara” W. A. Mozarta w ramach Bydgoskiego Forum Młodych. Specjalizuje się w muzyce operetkowej, musicalowej i piosence aktorskiej.

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab