Niedziela, 12 lipca 2020r. · Imieniny: Jana, Gwalberta
styczen mieszkania 28.05-28.06
Augustyn

Szyk. Mieszkańcy chcą budowy mostu. Woda zabrała im kładkę, z której korzystają od 40 lat

Net-Factory - 18.05.2020
24 czerwca, 21:49    autor: pgrab   wyświetlenia: 58974

Od 40 lat do swoich odmów przechodzą po takiej oto metalowej kładce. Zawsze gdy wylewa ten oto Potok Rybski trzeba go remontować, bo na drogą stronę inaczej przejść nie można. Nie inaczej było w ostatnią niedzielę. Woda wylała poza jego obręb i zniszczyła kładkę, z której korzystali mieszkańcy.

W poniedziałek byliśmy z naszą kamerą w szyku, w gminie Jodłownik. Mieszkańcy poprosili nas o pomoc, bo od lat nie mogą doprosić się władz gminy, aby te zdecydowały się wybudować w tym właśnie miejscu wspomniany most.

A my poprosiliśmy Pawła Stawarza, wójta Jodłownika, aby również przyjechał i zobaczył, w jaki sposób mieszkańcy muszą przeprawiać się na drugą stronę. Wójt gminy Jodłownik przyniósł ze sobą plany budowy nowego mostu . Musiał jednak wysłuchać , co tak naprawdę mieszkańcy Szyku myślą o dotychczasowych jego działaniach.

Wójt obiecał, że budowa mostu zostanie podzielona na dwa etapy. A inwestycja ma ruszyć jeszcze w tym roku. Wg przygotowanego kosztorysu budowa mostu będzie kosztowała blisko 540 tys. zł.

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab